Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Македонија со два противпожарни авиони ќе и помага на Бугарија


Владата на Република Македонија на денешната седница одлучи да стави на располагање противпожарни авиони како потенцијална помош за Република Бугарија за справување со пожарите кои што во овој период се присутни во оваа земја, особено во регионот на Софија и падините на планината Витоша.

- Владата заклучи во случај бугарската страна да побара помош, за период од една недела на нивно располагање да бидат ставени два специјализирани авиона за гасење пожар, како и шестчлен екипаж кој ги управува авионите, соопшти владината прес служба.

http://www.mtv.com.mk/mk/vesti/53790/mak...arija.aspx
Без Ботев няма България
04-07-2012, 07:25 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 04-07-2012, 07:25 PM