Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15

понеделник, 02 јули 2012, 19:18
Балкан

Над четири тони хашиш запленети во Бугарија

Бугарските цариници заплениле 4,2 тони хашиш, кои биле сокриени во камион со бугарски регистерски таблички. Вредноста на запленетата дрога се проценува на 25 милиони долари
Бугарската царинска агенција соопшти дека се пронајдени 132 пакувања со тежина од по 32 килограма хашиш синоќа во камион на траект во градот Видин.
Шефот на царинската агенција Вањо Танов изјави дедк дрогата била наменета за белгискиот пазар, а нејзината цена на улица изнесува околу 20 милиони евра.

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNe...stant=6929


Bugarska: Zaplenjeno 4,2 tone hašiša
Tanjug | 02. jul 2012. 17:35 | Komentara: 1

Bugarske vlasti otkrile su danas 4,2 tone hašiša, vrednog 25 miliona dolara, skrivene u kamionu bugarskih registarskih tablica

Zaplenjena 4,2 tone hašiša / foto:Reuters

SOFIJA - Bugarske vlasti otkrile su danas 4,2 tone hašiša, vrednog 25 miliona dolara, skrivene u kamionu bugarskih registarskih tablica, objavio je AP.

Bugarska carinska agencija saopštila je da je pronađeno 132 pakovanja težine od po 32 kilograda hašiša, u nedelju uveče na trajektu u gradu Vidin.

Šef carinske agencije Vanjo Tanov rekao je da je droga bila namenjena tržištu Belgije, a cena na ulici je oko 20 miliona evra.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299....one-hasisa

03-07-2012, 09:08 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Valkanizater - 03-07-2012, 09:08 AM