Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Мирка Велиновска: Грци и Бугари ќе доаѓаат да работат сезонски во Македонија!„Не знам дали Љубомир Фрчкоски уште се надева Американците да дојдат и да ја окупираат Македонија за тој да биде ’демократски’ инсталиран за некаква државна функција во колонијата, ама сосема сум сигурна дека Јани Макрадули додека преспива во македонските селски куќи летово има кошмари. Гарант со кокошките, кравите што првпат ги видел во живо, му се мешаат ликовите на Путин, Ху Џинтао, Чавез, на Обама и Ван Рампуј. Мајката, кој беше во овој филм добриот каубој, а кој лошиот Индијанец? Ебати светот во кој не се знае кој е што! Како сега да врши јавна диференцијација? По кој репер сега ќе дисквалификува?“

Вака Мирка Велиновска, во својата редовна петочна колумна во „Нова Македонија“, ја оценува нмовата геостратешка позција на Македонија. И така, таа за Фрчкоски пишува:

„Сиромашкиот, ми личи на Андонис Самарас. И напуваниот “грклан’ си мисли дека тежи колку вчера. Ќе ја уценувал Македонија. Ќе ѝ поставувал услови. Е па, ќе види набрзо. Впрочем, како и Бојко Борисов. Толку напори, напрегања за заобиколување на Македонија со нафтоводите и гасоводите, со еден потпис паднаа во вода. Со две-три реализирани азиски зделки, кај и да е, ќе доаѓаат Грци и Бугари да работат сезонски во Македонија“.


http://www.plusinfo.mk/vest/47338/Mirka-...Makedonija
Без Ботев няма България
25-06-2012, 08:21 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 25-06-2012, 08:21 PM