Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Хистеричен бугарски европратеник: Бонева била Бугарка, а Ханџиски персона нон грата

Македонскиот амбасадор Благој Ханџиски да биде прогласен за персона нон грата. Со ваков предлог излезе денеска бугарскиот европратеник Димитар Стојанов како реакција на одлуката на Врховниот суд на Република Македонија да и го одземе детето на Спаска Митрова која има и бугарско државјанство.

„Бугарската држава треба да реагира итно, не само поради случајот со Спаска Митрова, туку и поради скандалот со бугарскиот амбасадор. Да видиме дали на Македонија и одговара да ги расипе односите со уште една земја-членка на ЕУ и важен сосед. Итно треба да реагира претседателот Плевнелиев, а на Митрова треба да ѝ се даде политички азил. До 2 јули, кога Митрова треба да го предаде детето на сопругот, има време за Бугарија да реагира“, вели Стојанов.

Пред ова Стојанов изјави дека пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева му признала дека е Бугарка, што веднаш беше демантирано од Бонева.

http://www.mkd.mk/40036/makedonija/histe...-partenik/
Без Ботев няма България
25-06-2012, 06:39 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 25-06-2012, 06:39 PM