Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Туристите во Бугарија ќе ги обезбедуваат маскирани полицајци

Tурстите, кои ќе заминат на одмор на бугарското црноморско крајбрeжје можат да бидат спокојни, бидејќи за нивната безбедност ќе се грижат маскирани полицајци, чија униформа ќе биде составена само од костими за капење, пишува денеска романскиот весник „Евениментул зилеј“
Властите во Бугарија соопштија дека маскираните полицајци ќе работат во екипи од по двајца на плажите во одмаралиштата Златни Песоци и Свети Константин и Елена.

Весникот нагласува дека вниманието кое бугарските власти го посветуваат на обезбедувањето на плажите на Црното Море, може да биде пример за Романците.

http://www.novamakedonija.com.mk/DetalNe...stant=6673
Без Ботев няма България
22-06-2012, 01:51 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 22-06-2012, 01:51 PM