Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

БЕЛГРАД


Бугарки ограбуваат стари баби!


Во последно време во Белград има се поголем број џепчии на најфреквентните места, а меѓу нив се побројни се странци, и тоа жени! Предничат џепчики од Бугарија, чија главна мета се постари жени, тврдат во Полициската управа на Белград.
Неодамна една Бугарка ограбила 83-годишна Американка, која била само на неколкучасовна прошетка низ Белград. Ја начекала во подземниот премин на Теразије и во секунда, среде бел ден, и го земала паричникот со сите пари, неколкуте картички и пасошот.

http://vecer.com.mk/?ItemID=3779CF50F14F...CC16789055

PS - единствения обявен от вестника на владата коментар е

Dac, 12.06.2012 23:54:45
Тоа се всушност Бугарите,самото име значи лопов,крадец.
12.06.2012 23:54 | (4) | Like
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 13-06-2012, 04:54 AM by Топорчо.)
13-06-2012, 04:53 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 13-06-2012, 04:53 AM