Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Двајца бугарски офицери уапсени поради кражба на ракети

Двајца бугарски воени офицери уапсени се денеска поради сомневањето дека од својата база во близина на источниот град Бургас украле 103 ракети воздух-земја, соопштија извори на военото обвинителство.

Украдените ракети пронајдени се синоќа во еден камионет за време на рутинската полициска контрола на сообраќајот.

Уапсени се еден полковник и еден мајор од воената база во Безмер, во околината на Бургас, а ако се докаже нивната вина би можеле да бидат осудени до 15 години затвор.

Претставник на бугарското МВР Калин Георгиев изјави дека иследниците се обидуваат да откријат дали двајцата офицери се дел од некоја криминална група, додавајќи дека не се верува оти овој инцидент има врска со тероризам.


http://www.mtv.com.mk/mk/vesti/balkan/51...aketi.aspx
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 09-06-2012, 05:33 AM by Топорчо.)
09-06-2012, 05:32 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-06-2012, 05:32 AM