Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

ПОРАДИ ЛИБЕРАЛНИ УСЛОВИ ИЛИ НЕШТО ДРУГО?!


Бугарските пасоши атрактивни во Македонија, Србија, Украина и Молдавија


За последните четири месеци во Бугарија се издадени повеќе од 2.200 државјанства на Македонци, објави српскиот весник Новости". Со промовирањето на последните бројки за новите државјани на Бугарија потпретседателката на државата Маргарита Попова откри дека само за последните четири месеци се издадени повеќе од 2.200 државјанства за Македонците.
Зошто Македонците бараат бугарски пасош?
Привилегија е да се има пасош на земја-членка на ЕУ и заштитата која тој документ ја носи со себе", изјави за Новости" Предраг Симиќ, професор на Факултетот за политички науки во Белград.
Со примамливата иновирана понуда со либерални услови за добивање бугарски пасоши расте бројот на Бугари и во Молдавија, Украина и Србија, како и во Косово, особено на жители од Гора.

http://vecer.com.mk/?ItemID=5B48F1678B2F...9334C6C65A

Материалът предполагам съвсем случайно е илюстриран с лична карта със снимка на Любчо Icon_razz
Между другото фона на снимката в позадина се виждат емблемите на НАТО - очевиден фотошоп

[Image: F29DF0B62391924694F5EAA63E45AAA7.jpg]
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 26-05-2012, 04:12 AM by Топорчо.)
26-05-2012, 04:06 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 26-05-2012, 04:06 AM