Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Во Бугарија запленети 67 килограмни кокаин

Бугарските цариници, во пристаништето Русе, на северот на земјата, запленија 67 килограми кокаин, наменет за Холандија, соопштија локалните власти.

Пратката вредна повеќе од 51 милион евра е запленета во текот на ноќта, а била поделена во 66 пакетчиња и скриена во специјална преграда на комбе што во Русе пристигнало од црноморското пристаниште Варна, пренесуваат агенциите.

-Дрогата пристигнала од Аргентина и незабележено ја минала контролата во Истанбул и Варна, соопшти регионалниот обвинител Огнен Басарболиев, пренесува БТА.

Пратката е откриена во текот на царинска контрола пред да биде натоварена на брод за Ротердам.

http://sitel.com.mk/dnevnik/balkan/vo-bu...mni-kokain
Без Ботев няма България
07-05-2012, 06:00 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 07-05-2012, 06:00 PM