Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

КОГА МЕРАКОТ Е ГОЛЕМ


Бугарин и Грк во Гевгелија се коцкале со лажни картичкиБугарски и грчки државјанин сакале да си ги задоволат хазардерските потреби, но немале пари па затоа набавиле фалсификувани кредитни картички преку кои успеале да извадат околу 4.000 евра, со кои неуспешно се искоцкале низ гевгелиските казина, информираше МВР.
Станува збор за Т.А. (39) и Г.С. (39), против кои биле поднесени кривични пријави за изработка и употреба на лажна платежна картичка.

Според полициската информација тие во два наврати, во септември и октомври, дошле во Гевгелија и веднаш отишле во казината за да играат рулет. Фалс картичките ги употребиле на касите од каде што подигнале жетони за игра кои набрзо ги изгубиле.

Случајот бил откриен кога сопствениците на картичките забележале дека им недостасуваат 250 илјади денари од картичките кои биле потрошени во гевгелиските казина, место каде што никогаш не биле. Тие веднаш ги алармирале банките и полицијата која по кратката истрага ги открила измамниците.

http://vecer.com.mk/?ItemID=EEC554027242...AE7F5AC452
Без Ботев няма България
06-03-2012, 06:36 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 06-03-2012, 06:36 PM