Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

(05-03-2012, 11:19 AM)Gnoj Wrote:
(05-03-2012, 06:26 AM)Топорчо Wrote:
По две децении омраза, пријателите повторно се среќаваат


Србите учат турски, а Хрватите обожаваат српски!На Балканот се случуваат процеси на приближување и интеграција. Природни и цивилизациски, без притисоци и местења од страна, за разлика од оние во времето кога, пред две децении, се разгоруваа делбите и војните...

Ќе го прекршам непишаното правило да не се коментира на темава. Лигава статија и автор кој нема мадиња да се потпише под неа. Не е важно, како да не можеме да претпоставиме кој е. Ние сме имале војни и "транзиции". Да не треба војните во Босна или Хрватска да ги сметаме за свои? Или се тука само за оправдание за економското заостанување дури и 16 години по нивниот крај? "Вечер" го допре дното.

The rules are there are no rules Icon_razz

Грк и Бугарин се коцкале во гевгелиските казина со лажни платежни картички


Гевгелиската полиција поднесе две кривични пријави против грчкиот државјанин Т.А.(39) и бугарскиот државјанин Г.С.(39), за сторени две кривични дела „изработка и употреба на лажна платежна картичка“.

[Грк и Бугарин се коцкале во гевгелиските казина со лажни платежни картички]


Во септември и октомври 2011 година, во Гевгелија пријавените во две казина при играње игра со лажни платежни картички извршиле четири трансакции во износ од 250.300 денари -соопшти МВР./www.kanal5.com.mk

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mI...ntId=88067
Без Ботев няма България
05-03-2012, 05:47 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 05-03-2012, 05:47 PM