Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33

(05-03-2012, 06:26 AM)Топорчо Wrote:
По две децении омраза, пријателите повторно се среќаваат


Србите учат турски, а Хрватите обожаваат српски!На Балканот се случуваат процеси на приближување и интеграција. Природни и цивилизациски, без притисоци и местења од страна, за разлика од оние во времето кога, пред две децении, се разгоруваа делбите и војните...

Ќе го прекршам непишаното правило да не се коментира на темава. Лигава статија и автор кој нема мадиња да се потпише под неа. Не е важно, како да не можеме да претпоставиме кој е. Ние сме имале војни и "транзиции". Да не треба војните во Босна или Хрватска да ги сметаме за свои? Или се тука само за оправдание за економското заостанување дури и 16 години по нивниот крај? "Вечер" го допре дното.
Let me hear you make decisions without your television.
(This post was last modified: 05-03-2012, 11:23 AM by Gnoj.)
05-03-2012, 11:19 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Gnoj - 05-03-2012, 11:19 AM