Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Борисов им се закани на функционерите кои добиле бонуси – парите назад или отказ

Бугарскиот премиер Бојко Борисов рекол дека ќе ги отпушти сите министри и други високи функционери кои добиле бонуси во време на криза ако до петок не ги вратат или не ги донираат во хуманитарни цели.

[Борисов им се закани на функционерите кои добиле бонуси – парите назад или отказ]

Првите луѓе на Фондот за здравствено осигурување и на Државната регистарска агенција примиле бонуси во износ од 8.200 односно 32.940 американски долари, пари исплатени од државната каса.

Директорката на регистарската агенција Виолета Николова поради ова неодамна беше сменета, додека директорката на Фондот за здравство, Нели Нешева сама, на барање на премиерот, си поднесе оставка.

Бугарската влада денеска одлучи да побара повраток на тие пари.

„Министрите, нивните заменици, директорите, гувернерите и нивните заменици нема да земаат дополнителни пари во време на криза“, рекол Борисов. /www.kanal5.com.mk
Без Ботев няма България
29-02-2012, 06:53 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 29-02-2012, 06:53 PM