Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Домашните туристи годинава заминаа за Бугарија

18.02.2012 - 16:41 |

Бизнис

Боровец и Банско далеку поатрактивни од Маврово и Шапка. И годинава хит скијачка дестинација за Македонците е соседна Бугарија.

Туристичките работници велат дека интересот за аранжманите споредено со лани е двојно зголемен. Сега цените за 7 дневен пакет во просек се движат по 200 евра за лице.

Покрај планина и скијачка патека Бугарите нудат и најразновидни услуги од кои дополнително заработуваат. Цените и понудите далеку поевтини и поквалитетни од кај нас велат од агенциите и истите неможат да се споредуваат.

Од вкупно три поголеми скијачки центи само два функционираат, а Кожув годинава остана без посетители.

Исплашени да не заглават по домашните и привлечени од евтините странски понуди, најголемиот дел од домашните туристи годинава заминаа за Бугарија.

Борче Пауновски

http://sitel.com.mk/dnevnik/biznis/domas...a-bugarija
Без Ботев няма България
18-02-2012, 06:48 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 18-02-2012, 06:48 PM