Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Бугарија го стопира извозот на струја за Балканот

Бугарија го стопира извозот на електрична енергија, бидејќи не може да ја покрие домашната потрошувачка поради екстремно ниските температури. Ова доаѓа поради тоа што во Бугарија се јавил недостаток од околу 400 мегавати на час. Бугарија во просек извезува 1.000 мегавати на час во соседните земји Грција, Србија, Македонија и Турција. Прекинот на Бугарија доведе до зголемување на цените на струјата на берзите. Вчера се тргуваше по цени од над 200 евра за мегават час.

http://vecer.com.mk/?ItemID=DAD294F4AAE5...D65E70B75F
Без Ботев няма България
11-02-2012, 10:48 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 11-02-2012, 10:48 AM