Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Љубчо да биде затворен, поради велепредавство
Како доказ за бугарското државјанство на Георгиевски, СМК го посочува интервјуто кое за бугарскиот дневен весник во февруари 2006 го дал Ангел Марин, ополномоштен од последниот бугарски претседател Георги Прванов за потпишување на указите за бугарско државјанство


Надлежните органи да го испитаат потеклото и да го конфискуваат имотот на Љубчо Георгиевски, бара Светскиот македонски конгрес. Од СМК исто така сметаат дека Георгиевски треба да биде затворен во Идризово, поради велепредавство бидејќи постоеле докази за неговото бугарско државјанство. Во соопштението до медиумите, СМК се повикува на информацијата на порталот "Македонска нација" за документацијата околу бугарското државјанство на поранешниот премиер. Порталот го објавува интервјуто на поранешниот бугарски потпретседател Ангел Марин, ополномоштен од последниот бугарски претседател Георги Прванов за потпишување на указите за прием во бугарско државјанство, од службената интернет-страница на претседателот на Бугарија, дадено на 21 јули 2006 година за весникот "24 часа". Според веста на порталот поранешниот бугарски потпретседател, на 23 февруари 2006 година потпишал указ за бугарско државјанство на Георгиевски, според неговото "бугарско потекло".
-Конечно и документирано е потврдена демисијата на овој отпадник од нацијата, од бугарски врховист, до бугарски државјанин поради своето "бугарско потекло". Од проекциите за рекомпонирање на државноста со кантонизација, редефинирање на македонскиот ентитет преку индоктринација, диференцијација и селекција во македонското општество, пред се, во државната и јавната администрација, до извршител на симулираната војна во 2001 година и проекциите за внатрешна редистрибуција на територии и население во Македонија. СМК смета дека повеќе не постојат Македонци во светот кои се уште му веруваат, освен што е интересен за соседните контраразузнавачки служби и за СДСМ во намерата за реализација на сценарија за дестабилизација на Македонија и за рекомпонирање на власта поради промена на државното име Македонија и страст за власт и сласт за моќ и пари, се вели во соопштението на СМК.Што се однесува до имотот за кој беше прозван од неговите доскорешни сопартијци од ВМРО-НП, Георгиевски и во емисијата "Во центар" говори за земјиште во Бардовци кое најпрвин било земјоделско. Марјан Додовски кој премина во ВМРО-ДПМНЕ го обвини Георгиевски дека договара коалиција со СДСМ, бидејќи ќе добие плацови во неколку општини во кои оваа партија има градоначалници. Меѓу нив, како што посочи е општина Карпош каде градоначалник е Стевчо

http://vecer.com.mk/?ItemID=125C08B35419...428B839F64

Малкото диктаторче май е напълно извън контрол
Без Ботев няма България
09-02-2012, 08:39 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-02-2012, 08:39 PM