Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Во Грција се шверцува леб од Бугарија

Во северниот дел на Грција интензивирани се проверките поради незаконски увоз на леб од Бугарија.

Тоа се наведува дека во документот на Министерството за регионален развој, конкурентност и трговска флота претставен пред грчкиот Парламент.

Во документот се истакнува дека се зајакнува контролата по пазарите.

Според информација на пратеничката од Нова демократија Марија Колиа Царуха производителите на леб во Северна Грција се соочуваат со сериозен проблем поради увозот на леб со сомнителен квалитет и непознат бугарски производител.

Таа наведе дека шверцувањето на леб зазеде широки размери поради економската криза и го намалило приходот на локалните производители за повеќе 20 проценти.

http://www.mtv.com.mk/mk/vesti/balkan/37...arija.aspx
Без Ботев няма България
28-01-2012, 04:51 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 28-01-2012, 04:51 PM