Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Се врати увозот на струја од Бугарија


Од ноќеска на полноќ Бугарија треба да продолжи со извоз на електрична енергија кон Македонија и другите земји од регионов, откако кон крајот на минатата недела беше прекинат штрајкот на бугарските рудари.
- Продолжувањето на извозот стана можно само откако резервите на јаглен беа обновени во тамошните термоцентрали - објави надлежното бугарско министерство. Рударите во рударскиот регион Марица Исток, кој произведува 90% од јагленот во земјата, го завршија штрајкот кој траеше 8 дена на 22 јануари, согласувајќи се со понудата за добивање бонуси. Бугарија, покрај во земјава, извезува струја и во Србија, Грција, Романија и Албанија.

http://vecer.com.mk/?ItemID=22D7908A0B9B...53044EB6EC
Без Ботев няма България
28-01-2012, 09:15 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 28-01-2012, 09:15 AM