Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

След крато празнично прекъсване ето ни отново на вашите екрани. Незнам дали ще имам възможност всеки ден да проверявам печата така че всички обвинения за непоследователност ще бъдат оправдани Icon_razz

Новиот бугарски претседател Плевнелиев ја презеде функцијата

Новиот бугарски претседател Росен Плевнелиев денеска ја презеде функцијата и повика на национално единство со цел подобрување на економската ситуација во државата.

- Можеме да успееме ако сме обединети околу заедничката цел, рече Плевнелиев во обраќањето на официјална церемонија.

Новиот претседател на Бугарија се заложи за „економски пораст, вработувања, ефикасно правосудство, балансиран регионален развој и поголеми инвестиции“.

Тој влезе во политиката како министер за енергетика пред две години и ја презеде претседателската функција од социјалистот Георги Прванов на церемонија во центарот на Софија.

Плевнелиев е четврти бугарски претседател демократски избран по паѓањето на комунизмот во 1989 година и прв кој доаѓа на таа функција од деловниот сектор, а не од политиката.

http://www.mtv.com.mk/mk/vesti/balkan/37...ijata.aspx
Без Ботев няма България
23-01-2012, 05:54 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 23-01-2012, 05:54 PM