Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

Во Софија објавени слики на скулптури со врзани очи во знак на протест

На интернет се објавени слики на скулптури во Софија со превез преку очите, со објаснување дека станува збор за протест поради едно отпуштање од работно место во Министерството за култура.

Авторите на невообичаениот протест објаснија дека протестираат поради отпуштањето на архитектот Јорданка Кандулкова, инаку директор на Националниот институт за неподвижно културно наследство.

Се наведува дека на Кандулкова не и е директно соопштено за отказот, туку за тоа е информирана во писмена форма.

http://mtv.com.mk/mk/vesti/balkan/34693/...otest.aspx
Без Ботев няма България
22-12-2011, 05:51 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 22-12-2011, 05:51 PM