Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#99

(06-12-2011, 05:18 PM)Топорчо Wrote: Битолскиот камионџија што спаси 5 бугарски патници ја продолжува херојската кариера во Бугарија

На големиот народен празник на бугарското приморје Никулден, соседите повторно не го заборавија како што го нарекуваат „геројот од Битола“. Покрај Васко, за почесен граѓанин на Бургас е прогласен и контроверзниот Божидар Димитров, поранешен министер во владата на Борисов, а сега директор на бугарскиот Историски музеј. Постојано ги негираше Македонците, но денеска во Бургас мораше да застане во ред зад еден херој од тој народ.

Миомир Серафиновиќ

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mI...ntId=83910

Еден Бугарин од Созопол застанал до еден Бугарин од Битола. Што е овде чудно?
15-12-2011, 04:53 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Вовата - 15-12-2011, 04:53 AM