Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#97

И Лихтенштајн во шенген-зоната

Министрите за внатрешни работи одлучија на 19 декември Лихтенштајн да стане 26. членка на шенген-зоната. Малата земја што се протега меѓу Швајцарија и Австрија е дел од единствениот пазар, но не и на ЕУ.

Во меѓувреме, Бугарија и Романија се' уште се блокирани од Холандија, која сака да види поголем напредок во борбата против корупцијата. (ЕУ обзервер)

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?I...9FD65414C1
Без Ботев няма България
14-12-2011, 07:45 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 14-12-2011, 07:45 PM