Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#93

Македонци фатени во шверц на цигари во Бугарија

Тројца македонски државјани завчера се откриени при шверц на цигари на граничниот премин Ѓуешево, на влез во Бугарија. Граничната полиција открила вкупно 3.314 кутии цигари во три автомобили со македонска регистрација, управувани од наши граѓани. На граничниот премин Ѓуешево пристигнале два автомобила, „опел“ и „ауди“, управувани од македонски државјанки на возраст од 41 и 54 години. При детаљна проверка, по барање на бугарската гранична полиција, во „опелот“ биле пронајдени 1.229 кутии цигари со македонски бандероли, а во „аудито“ уште 1 .865 кутии. Во трет случај се откриени уште 220 кутии цигари, кои биле скриени во автомобил „лада“, управуван од 42-годишен македонски државјанин. Цигарите биле пронајдени во таблата со инструменти, зад задното седиште и кај резервната гума. Против сторителите е поднесена пријава за царински прекршок. (Ж.Ц.)

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?It...63C5E4242B
Без Ботев няма България
12-12-2011, 05:50 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 12-12-2011, 05:50 PM