Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#87

Бугарскиот владика како Обама!


Бугарскиот владика Кирил доби на користење луксузен американски автомобил "линколн МКЗ хибрид", за кој тој вели дека "во таков автомобил се вози само американскиот претседател Барак Обама и дека оваа еколошка хибридна лимузина била произведена специјално за него, пред да се појави на светскиот пазар", пишува сајтот на РТС.

Владиката изјави дека не се плаши од финансиска контрола, бидејќи луксузното возило кое троши двојно помалку гориво од досегашните автомобили, не е купен со црковни пари, туку на епархијата и го отстапила една бугарска компанија која се занимава со увоз на автомобили. Тој додал дека автомобилот е даден на користење, а епархијата само го плаќа горивото. "Линколнот" е бренд на американските луксузни возила кои ги произведува "Форд".

http://vecer.com.mk/?ItemID=E13739D04668...1441A754C9
Без Ботев няма България
09-12-2011, 04:25 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-12-2011, 04:25 PM