Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#85

Бугарија и Романија влегоа во потесниот буџетски круг на ЕУ

Во новата група од 23 земји-членки на ЕУ кои ја формираат таканаречената Унија на буџетска стабилност влегоа и Бугарија и Романија.

Тие две земји ја поддржаа оваа „унија“ на синоќешните преговори на шефови на држави и влади од ЕУ во Брисел, пренесуваат француски медиуми.

Спогодбата, од синоќа, треба да создаде нова група во 27-члената Европска унија, која ќе обединува 23 земји кои се приклучија кон „унијата за буџетска стабилност“, забележуваат агенциите.

Овие 23 земји ги вклучуваат 17-те членки на еврозоната (Германија, Австрија, Белгија, Кипар, Шпанија, Естонија, Финска, Франција, Ирска, Италија, Луксембург, Малта, Холандија, Португалија, Словачка и Словенија), како и шест земји надвор од еврозоната (Бугарија, Данска, Летонија, Литванија, Полска и Романија).

БАЈ ГАЊО секогаш е на погрешната страна, 09.12.2011 11:39:49
Немам коментар.

Зевзекмен, 09.12.2011 12:02:22
каде се Англија, Шведска, Чешка ??

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?It...A4992E4D92
Без Ботев няма България
09-12-2011, 04:08 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 09-12-2011, 04:08 PM