Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#73

И дневник се спира на същата новина

Во Софија запалени уште пет возилаВо Софија синоќа се запалени уште пет возила, а полицијата се уште не ги открила сторителите.

Во текот на претходните денови во главниот град на бугарија, воглавно во квартот „Младост“ запалени се 30 возила.

Полицијата работи на утврдување на повеќе верзии зошто се палат возилата, а постои и сомнение дека зад инцидентите е војна на осигурителните компании или оти тоа е дело на пироман.

При палењето на возилата нема повредени луѓе, а постапката е иста, прво се истура специјална запалива течност во пределот на акумулаторот, а потоа се пали.

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?It...3740379C05
Без Ботев няма България
02-12-2011, 03:14 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 02-12-2011, 03:14 PM