Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#71

Во Бугарија на 600.000 фирми им се заканува затворање

Во Бугарија пред затворање се 589.803 фирми бидејќи се уште не се пререгистрирале, а законскиот рок за тоа истекува на 30 декември, покажуваат најновите податоци на Агенцијата за упис.

Експертите истакнуваат дека голем број претпријатија го чекаат последниот момент, и во прилог на тоа го наведуваат и податокот дека од почетокот на годината се пререгистрирале 91.655 фирми, пишува весникот „Труд“. Во приватна сопственост се голем дел од непререгистрираните фирми, дури 480.873, и прашање е колку од нив ќе се пререгистрираат, имајќи предвид дека постојат само на хартија, а сопствениците не покренале постапка за нивно гаснење. Според законот од 1 јануари 2012 година, сите непререгистрирани приватни фирми ќе се сметаат за непостоечки.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?I...BE9848478D
Без Ботев няма България
02-12-2011, 03:00 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 02-12-2011, 03:00 PM