Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#63

Во Софија запалени 10 возила

Бугарската полиција соопшти дека во Софија синоќа биле запалени десет возила, во инцидентот нема повредени луѓе.


Возилата се запалени во престижниот софиски кварт „Младост“. Огнот оштетил поголем број паркирани автомобили што биле паркирани во близина.

Полицијата наведе дека никој од сопствениците на запалените возила нема криминално досие.

Тоа е друго масовно палење на возила во Софија, пред две години исто така беа запалени 10 возила, но во три различни квартови.

http://www.sitel.com.mk/dnevnik/balkan/v...-10-vozila
Без Ботев няма България
30-11-2011, 04:04 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 30-11-2011, 04:04 PM