Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#49

Бојко Борисов во трка за најдобар фудбалер на БугаријаПремиерот на Бугарија, Бојко Борисов, според резултатите од анкетата, е второпласиран фудбалер во изборот за најдобар фудбалер на Бугарија којшто ќе биде прогласен во декември.

Борисов моментно е зад напаѓачот на Манчестер јунајтед, Димитар Бербатов, а пред фудбалерот на Астон Вила, Стилијан Петров и голманот на холандскиот Твенте Николај Михајлов.

Борисов стана премиер во 2009 година, но и покрај оваа важна државна функција, продолжи да настапува за клубот Витоша Бистрица. Пред влезот во политика Борисов беше тренер на карате репрезентацијата на Бугарија.

На листата за избор за најдобар фудбалер на Бугарија оваа година, за првпат се најде непрофесионалец. Навивачите со гласање ќе ги изберат најдобрите десет, од кои спортските новинари ќе го прогласат најдобриот за изминатата година.

Според досегашните истражувања, премиерот е втор на листата и би можел да се најде на финалниот избор.

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?It...74C352D21E
Без Ботев няма България
28-11-2011, 06:48 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 28-11-2011, 06:48 PM