Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#45

Претепан директорот на Козлодуј


Двајца, засега непознати напаѓачи, го претепале извршниот директор на единствената бугарска нуклеарна централа Козлодуј, Александар Николов. Тој бил нападнат доцна прексиноќа, одејќи кон дома, при што добил повреди на главата, но животот не му е во опасност.
Според Бугарската државна телевизија (БНТ), можно е Николов да бил претепан, бидејќи одбил да произведе дополнително количество струја за слободниот пазар.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=575D46F3...891E0F83F4
Без Ботев няма България
23-11-2011, 06:59 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 23-11-2011, 06:59 PM