Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#44

Голема количина дрога запленета кај бугарски навивачи

Бугарската полиција уапси седум лица за поседување голема количина наркотици во клуб на навивачи на еден бугарски фудбалски клуб, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи.

Полицајците при апсењето и претресот на овие лица пронашле околу 215 кесички канабис, 28 таблети екстази, како и неколку коверти наполнети со амфетамини и метамфетамини,

Сите уапсени од одамна и се познати на полицијата и имаат обемни досиеја. Двајца се осудувани за убиство со предумисла, а останатите се апсени поради поседување и продажба на наркотици.

Бугарските медиуми не објавија за кои навивачи се работи, но е познато оти во прашање е некој од софиските тимови.

http://sitel.com.mk/dnevnik/balkan/golem...-navivachi
Без Ботев няма България
23-11-2011, 06:54 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 23-11-2011, 06:54 PM