Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#39

Претепан директорот на бугарската нуклеарка Козлодуј

Претепан директорот на бугарската нуклеарка Козлодуј
Двајца, засега непознати напаѓачи, го претепале извршниот директор на единствената бугарска нуклеарна централа Козлодуј, Александар Николов.

Полицијата соопшти дека Николов бил нападнат доцна синоќа и дека добил повреди на главата.

Николов во моментов се наоѓа во болница во Софија.

Бугарската државна телевизија (БНТ) јави дека е можно Николов да е претепан бидејќи одбил да произведе дополнително количество електрична енергија за слободниот пазар.

-Нуклеарката Козлодуј обезбедува 90 отсто од струјата за слободниот пазар по ниски цени и можно е да се погодени нечии интереси, изјавија неименувани извори.

Бугарската атомска централа се наоѓа на северот на земјата, има шест реактори, од кои работат само петиот и шестиот. Првите четири, од безбедносни причини, беа затворени непосредно пред влезот на земјата во ЕУ.

http://www.mtv.com.mk/mk/vesti/balkan/31...loduj.aspx
Без Ботев няма България
22-11-2011, 05:48 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 22-11-2011, 05:48 PM