Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#35

Време е за балканска конференција за економски развој


Во овој момент состојбата е следна: Грција е банкрот. Турција е моќна, амбициозна и влијателна, Бугарија стагнира, Романија е на чекор до економски колапс, Србија е презадолжена, нереформирана и политички недоречена, Хрватска е формално на вратите на ЕУ, но си нагрбачила долгови како да е Грција. Словенија можеби мисли дека се откачила од Балканот, но и по перформансите во Унијата и по својот економски капацитет, не е ни блиску до друштвото на просперитетни држави. БиХ е европски протекторат со неизвесна иднина во која царуваат верскиот екстремизам и шовинизам, Црна Гора е офшор-територија, Косово е сива зона и европска депонија за криминал, Албанија е во перманентна политичка криза, Македонија е реално постоечка, а фактички оспорена, но економски, освен Турција, сега стои најдобро меѓу балканските држави. Тоа е тоа. Тоа е почетниот „капитал“ на Балканот.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...anie=22436

Вярвате или не ама така не съм се смял от години. И причината не е само в марихуаната Icon_razz
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 21-11-2011, 06:25 PM by Топорчо.)
21-11-2011, 06:23 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 21-11-2011, 06:23 PM