Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#29

Концерт на бугарската пијанистка Жени Захариева

Вечерва во Музејот на град Скопје во 20 часот, концерт ќе одржи

познатата пијанистка од Бугарија, Жени Захариева. Концертот е во рамките на циклусот „Про музика“ кој го организира Сојузот на музичките уметници на Македонија.

Пијанистката Жени Захариева ќе изведува композиции од Јоханес Брамс, дел од неговте интермеца, балади, романси. Оваа пијанистка со завидна биографија зад себе, е една од највлијателните во регионот. Во својата досегашна кариера настапувала ширум светот со врвни оркестри.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?I...CD75F0D832

Без Ботев няма България
20-11-2011, 12:21 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 20-11-2011, 12:21 PM