Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#27

Забрана за работа на Бугари и Романци


Холандскиот министер за социјални работи Хенк Камп ќе предложи одложување за уште две години на решението со кое државјаните на Бугарија и Романија можат да работат во Холандија.

Министерството за социјална политика на Холандија минатото лето не дозволи Бугарите да работат како сезонски работници во земјоделството и соопшти дека тие места треба да бидат ослободени за невработените Холанѓани.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=DAFC9E08...C881BCADDC
Без Ботев няма България
18-11-2011, 06:14 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 18-11-2011, 06:14 PM