Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#7


Автомобилизам
Датум: 11.11.2011, 16:21

Бугарите со нов начин на крпење дупки

Во Бугарија за крпење на дупките на патиштата ќе биде користена нова технологија, која овозможува обнова на еден километар пат за само една недела, и тоа до 40 отсто поевтино во однос на класичната метода.

Новата технологија подразбира користење на машина што вшприцува лепак, ја засилува основата на патот и таа станува во целост подготвена за нанесување на асфалтот.

Оваа технологија ќе биде вклучена во новите тендери кои ќе бидат распишани за поправка на патиштата. Во Бугарија новата технологија се применува за обновување на автопатот Марица и делови на сообраќајницата Софија - Бургас.

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?It...AACCE6DE24
Без Ботев няма България
12-11-2011, 02:15 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 12-11-2011, 02:15 PM