Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#5

Бугарски државјанин живеел вонбрачно со малолетна Македонка во договор со нејзината мајка

35 годишниот Бугарин кој живеел со 15 годишната струмичанка во домот на нејзината мајка, е протеран од земјава.

Битолската полиција поднесе кривична пријава против бугарскиот државјанин со иницијали С.Р. (35) и струмичанката Ѓ.И. (30) , за сторено кривично дело „вонбрачен живот со малолетно лице“.

Во период од август до септември 2011 година во Струмица , С.Р. по претходен договор со Ѓ.И., во нејзниот дом живеел во вонбрачна заедница со нејзината 15-годишна ќерка.

Против С.Р. од Секторот за гранични работи и миграции Делчево поднесена е и прекршочна пријава, поради нелегален престој во РМ, а од страна на Основниот суд Струмица изречена му е прекршочна санкција „протерување на странец од земјата“ во траење од една година./www.kanal5.com.mk

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mI...ntId=82731
11-11-2011, 05:34 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 11-11-2011, 05:34 PM