The following warnings occurred:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 871 - File: showthread.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 871 errorHandler->error

Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Весник “Дедо Иван“
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,630
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Илегален весник на Кумановските комунисти печатен 1941 година
(Бр.3 од 15 Септември 1941)


[Image: scan0001.jpg]

[Image: scan0002.jpg]


Весникот го прикачвам да послужи како доказ дека во Куманово и покрај срската окуоцаија која траела преку 20 години, јазикот и писмото не се Српски!
25-01-2022, 06:57 PM
Reply


Messages In This Thread
Весник “Дедо Иван“ - by ЈорданПетровски - 25-01-2022, 06:57 PM