Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Board Statistics
Totals Averages
Posts: 63,255
Threads: 2,698
Members: 208
Posts per day: 19.67
Threads per day: 0.84
Members per day: 0.06
Posts per member: 304.11
Threads per member: 12.97
Replies per thread: 22.45
General
Newest Member: BEOWULF AGATE
Members who have posted: 84.13%
Today's top poster: ЈорданПетровски (6 posts)
Most popular forum: Политика (34,506 posts, 1,268 threads)
Top referrer: Вовата (2 referrals)

Most Popular...
Most Replied To Threads Most Viewed Threads
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,380 replies)
Хайде тука за историята на езиците! (1,181 replies)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,092 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,067 replies)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (1,005 replies)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (932 replies)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (883 replies)
Македонските медии за България (858 replies)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (660 replies)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (606 replies)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (527 replies)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (517 replies)
ОД ВМРО преку ВМРО- ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (458 replies)
А1 затворена!!!!!!!!! (444 replies)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (424 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,069,161 views)
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,053,383 views)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (954,762 views)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (925,378 views)
Хайде тука за историята на езиците! (887,167 views)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (787,493 views)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (582,027 views)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (566,886 views)
ОД ВМРО преку ВМРО- ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (558,722 views)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (520,077 views)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (512,474 views)
Македонските медии за България (500,671 views)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (482,352 views)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (444,278 views)
В Македония не са живеле антични македонци, а пайноци (427,852 views)