Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.63 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Български телевизии
Author Message
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#1

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
27-02-2011, 10:13 AM
Website Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#2

Благодарам Tатaр. Како штo знаеш во Макеdонија на тековните национални телевизии нема никакова можност да се прати било каква продукција од Бугарија. Ниту информативна ниту културна. Како да се наоѓате на 10.000 км раздалеченост, а не да сте ни први соседи. Преку телемост ке можеме да следиме бугарски информативни и културни содржини.
03-03-2011, 01:13 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#3

Нема защо!Сложих линка най-вече за българите зад граница,без,разбира се да очаквам някакъв интерес от страна на македонците...Преди гледах редовно Сител ТВ,Сител 3,Канал 5,К-15 през сателита,ама ги кодираха.Сега имам само МКТВ и BOM от македонските и цял куп сръбски и албански.
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
03-03-2011, 08:08 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#4

Има ли македонски телевизии в нета?
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
18-03-2011, 08:12 PM
Website Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#5

(18-03-2011, 08:12 PM)TATAP Wrote: Има ли македонски телевизии в нета?

Тука. Потсети ме на која телевизија и во кое време даваа „Господари на ефира“.
Let me hear you make decisions without your television.
19-03-2011, 12:18 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#6

(19-03-2011, 12:18 PM)Dojkar Wrote:
(18-03-2011, 08:12 PM)TATAP Wrote: Има ли македонски телевизии в нета?

Тука. Потсети ме на која телевизија и во кое време даваа „Господари на ефира“.
bTV, вечерта,след "Шоуто на Слави".
И "Аламинут" ме кефи (нещо като К-15)-в събота ,в 19:00 СЕТ
Благодарско за линка! Party1
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 19-03-2011, 02:49 PM by TATAP.)
19-03-2011, 02:48 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#7

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
22-04-2011, 10:39 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#8

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
28-05-2011, 07:55 PM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#9

http://bg-tv.eu/?chanel=BTV%20Action&page=7
Барселона-Манчестър сега!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
28-05-2011, 07:56 PM
Website Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#10

Ете тука еден стар наш филм - комедия, но како во секоя добра комедия - со много вистини. Ако имате да потрошите малко време. Има доста сленг, но мислам да е разбирливо:29-05-2011, 01:11 PM
Reply
Zoograf Offline
Senior Member
****

Posts: 643
Joined: Jul 2010
Reputation: 30
#11

(29-05-2011, 01:11 PM)Вовата Wrote: Ете тука еден стар наш филм - комедия, но како во секоя добра комедия - со много вистини. Ако имате да потрошите малко време. Има доста сленг, но мислам да е разбирливо:
Изгледа интересно, Вова. Ведри работи сакам да гледам. Има ли шанса некаде да има субтитл (вклучувајки и на бугарски јазик)?
Бензинoт e ваш, a идејите наши.
О. Б.
29-05-2011, 09:21 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#12

(29-05-2011, 09:21 PM)Zoograf Wrote:
(29-05-2011, 01:11 PM)Вовата Wrote: Ете тука еден стар наш филм - комедия, но како во секоя добра комедия - со много вистини. Ако имате да потрошите малко време. Има доста сленг, но мислам да е разбирливо:
Изгледа интересно, Вова. Ведри работи сакам да гледам. Има ли шанса некаде да има субтитл (вклучувајки и на бугарски јазик)?
И да има не знам каде... Сигурен сум дека зборовите во 80 и повеке проценти ги разбираш, сленгот е тежок. Софијски сленг от 70-те.

Но ме подсеќаваш, дека тоа не е лошо како проект - да му поставам едни субтитри (како е на бугарски).

29-05-2011, 09:37 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#13

http://www.putlocker.com/file/17PE8FJ713EO8SCKO#
една добра стара комедия
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
29-05-2011, 11:55 PM
Website Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#14

(03-03-2011, 01:13 PM)hristo Wrote: Благодарам Tатaр. Како штo знаеш во Макеdонија на тековните национални телевизии нема никакова можност да се прати било каква продукција од Бугарија. Ниту информативна ниту културна. Како да се наоѓате на 10.000 км раздалеченост, а не да сте ни први соседи. Преку телемост ке можеме да следиме бугарски информативни и културни содржини.

pa i jas vo Germanija slabo gledam televizija od Polska,Cheshka,Danska itn... Glava_vo_zid

izgleda isto kako sto i bugarite gledaat Makedonska TV!?
(This post was last modified: 17-07-2011, 03:56 AM by toni_a.)
17-07-2011, 03:55 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#15

(17-07-2011, 03:55 AM)toni_a Wrote: izgleda isto kako sto i bugarite gledaat Makedonska TV!?

(03-03-2011, 08:08 PM)TATAP Wrote: Сложих линка най-вече за българите зад граница,без,разбира се да очаквам някакъв интерес от страна на македонците...Преди гледах редовно Сител ТВ,Сител 3,Канал 5,К-15 през сателита,ама ги кодираха.Сега имам само МКТВ и BOM от македонските и цял куп сръбски и албански.Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
17-07-2011, 05:12 AM
Website Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#16

јас му реплицирам на Христо, а Татар селективно ме цитира мене (вади од контекст) и потоа се цитира себеси без никаков коментар...Бог да чува од женска беља...
(This post was last modified: 20-07-2011, 05:02 AM by toni_a.)
20-07-2011, 04:59 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#17

Христо,ако иска също ще ти отговори!Темата е отворена от мене и подобни глупави и провокаторски въпроси също ме засягат...Не дължа излишни обяснения на никой (още по-малко на тебе),за това само ти посочвам нещо,което вече е казано и ми се струва,че съм достатъчно ясен!Като не ти се харесва-подмини!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
20-07-2011, 06:40 AM
Website Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#18

точно, темата е отворена од тебе...АМА ако не ти се допаѓаат некои коментари тогаш избриши ги!


пс - станува збор за пазар. ако има квалитет и пласман, тоа ќе биде успешно. ако станува збор за шунд, тогаш нема да има пласман/бизнис....итн..итн...да не должам...
(This post was last modified: 22-07-2011, 02:28 AM by toni_a.)
22-07-2011, 02:25 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#19

ЧУДО НЕВИЖДАНО!!!

Български сериал по македонска телевизия!!!

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mI...icleId=570
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 03-08-2011, 09:47 PM by TATAP.)
03-08-2011, 09:46 PM
Website Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#20

Ќути, уште нормален македонски да направат и ќе ја биде работата... Icon_razz))

03-08-2011, 10:24 PM
Reply