Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кадровска политика на ВМРО-ДПМНЕ!!?
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#1

Чудното однесување на ВМРО-ДПМНЕ во однос на кадровската политика нема крај. Насекаде се напикаа луѓе кои или беа партиски недефинирани ( но затоа знаат да покажат слепа послушност на повисоко поставени функционери)или вработувања по основа на непотизам, или се луѓе поранешни членови на СДСМ од 3-иот ешалон. Задното чудење се однесува на намера на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово да го смени актуелниот директор на Народниот Музеј во Куманово г-нот Јовица Станковски. Овој господин, како ми кажуваат моите пријатели од Куманово, има два факултети ( археологија и машински факултет). Од 1990 година бил активен против комунистите. Од рана пролет 1995 година е член на ВМРО-ДПМНЕ и член на ОК и ЦК на ВМРО-ДПМНЕ. Активно учествувал во кумановското интелектуално крило во спор до Далаверците во 1998 год. Во пошироката македонска јавност е познат по тоа што ја промовирал и афирмирал античката обсерваторија Кокино, стара 3.000 години, која стана топ туристичка дестинација во Македонија. Но, кај нас тоа е така. Светските експерти го признаваат ама локалните квазивмровци и патриоти не го признаваат. Неговиот единствен грев е бил што е личност и има човечки и професионален интегритет. После не ни иде?
31-01-2011, 05:08 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#2

Ne si ja gledal izjava na Potpresedatel na SDSM ZORAN ZAEV emituvana na SITEL deka kadrova komisija na SDSM resava koj ke bide vraboten u STRUMICA KUMANOVO OHRID, zar e toa slucajno ,neli razbira se HRISTO
31-01-2011, 05:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(31-01-2011, 05:08 PM)hristo Wrote: Чудното однесување на ВМРО-ДПМНЕ во однос на кадровската политика нема крај. Насекаде се напикаа луѓе кои или беа партиски недефинирани ( но затоа знаат да покажат слепа послушност на повисоко поставени функционери)или вработувања по основа на непотизам, или се луѓе поранешни членови на СДСМ од 3-иот ешалон. Задното чудење се однесува на намера на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово да го смени актуелниот директор на Народниот Музеј во Куманово г-нот Јовица Станковски. Овој господин, како ми кажуваат моите пријатели од Куманово, има два факултети ( археологија и машински факултет). Од 1990 година бил активен против комунистите. Од рана пролет 1995 година е член на ВМРО-ДПМНЕ и член на ОК и ЦК на ВМРО-ДПМНЕ. Активно учествувал во кумановското интелектуално крило во спор до Далаверците во 1998 год. Во пошироката македонска јавност е познат по тоа што ја промовирал и афирмирал античката обсерваторија Кокино, стара 3.000 години, која стана топ туристичка дестинација во Македонија. Но, кај нас тоа е така. Светските експерти го признаваат ама локалните квазивмровци и патриоти не го признаваат. Неговиот единствен грев е бил што е личност и има човечки и професионален интегритет. После не ни иде?Заради сите тие активности кои си ги навел, посебно за тоа што бил прорив Далавеци сега представени преку Петре поп Арсов мора да биде казнет. Што е важно што открил, допринел. За ГРУЈОВЦИ е битно да бацува рака.
31-01-2011, 05:47 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#4

(31-01-2011, 05:39 PM)fetak Wrote: Ne si ja gledal izjava na Potpresedatel na SDSM ZORAN ZAEV emituvana na SITEL deka kadrova komisija na SDSM resava koj ke bide vraboten u STRUMICA KUMANOVO OHRID, zar e toa slucajno ,neli razbira se HRISTO

Да, Фетак, ама таму каде се ингеренции на локалната самоуправа. Народниот Музеј спаѓа под ингеренции на Министерството на култура. А, тоа, како што знам, е дел од Владата. Значи, за тоа место одлучува ВМРО-ДПМНЕ а не СДСМ.Nee_taka

31-01-2011, 05:51 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#5

(31-01-2011, 05:47 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(31-01-2011, 05:08 PM)hristo Wrote: Чудното однесување на ВМРО-ДПМНЕ во однос на кадровската политика нема крај. Насекаде се напикаа луѓе кои или беа партиски недефинирани ( но затоа знаат да покажат слепа послушност на повисоко поставени функционери)или вработувања по основа на непотизам, или се луѓе поранешни членови на СДСМ од 3-иот ешалон. Задното чудење се однесува на намера на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово да го смени актуелниот директор на Народниот Музеј во Куманово г-нот Јовица Станковски. Овој господин, како ми кажуваат моите пријатели од Куманово, има два факултети ( археологија и машински факултет). Од 1990 година бил активен против комунистите. Од рана пролет 1995 година е член на ВМРО-ДПМНЕ и член на ОК и ЦК на ВМРО-ДПМНЕ. Активно учествувал во кумановското интелектуално крило во спор до Далаверците во 1998 год. Во пошироката македонска јавност е познат по тоа што ја промовирал и афирмирал античката обсерваторија Кокино, стара 3.000 години, која стана топ туристичка дестинација во Македонија. Но, кај нас тоа е така. Светските експерти го признаваат ама локалните квазивмровци и патриоти не го признаваат. Неговиот единствен грев е бил што е личност и има човечки и професионален интегритет. После не ни иде?Заради сите тие активности кои си ги навел, посебно за тоа што бил прорив Далавеци сега представени преку Петре поп Арсов мора да биде казнет. Што е важно што открил, допринел. За ГРУЈОВЦИ е битно да бацува рака.

Докога тоа бацување рака? Па, зар уште има плунка во македонската устаSmajlitoSmajlitoSmajlito
31-01-2011, 05:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

(31-01-2011, 05:53 PM)hristo Wrote:
(31-01-2011, 05:47 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Заради сите тие активности кои си ги навел, посебно за тоа што бил прорив Далавеци сега представени преку Петре поп Арсов мора да биде казнет. Што е важно што открил, допринел. За ГРУЈОВЦИ е битно да бацува рака.

Докога тоа бацување рака? Па, зар уште има плунка во македонската устаSmajlitoSmajlitoSmajlito


Dodeka ima Pa~kovci, Pop Arsovci ..... ke ima ......
31-01-2011, 05:57 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#7

(31-01-2011, 05:57 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(31-01-2011, 05:53 PM)hristo Wrote:
(31-01-2011, 05:47 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Заради сите тие активности кои си ги навел, посебно за тоа што бил прорив Далавеци сега представени преку Петре поп Арсов мора да биде казнет. Што е важно што открил, допринел. За ГРУЈОВЦИ е битно да бацува рака.

Докога тоа бацување рака? Па, зар уште има плунка во македонската устаSmajlitoSmajlitoSmajlito


Dodeka ima Pa~kovci, Pop Arsovci ..... ke ima ......

Значи, до следните избориYeaYeaYea
31-01-2011, 06:05 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#8

Hristo zarem mislis deka kadrova komisija na SDSM ne e taa koja gi odobruva site vrabotuvanja u STRUMICA KUMANOVO OHRID i RM dali e lokalna ili drzavna , ako tuka imas dilema ili somnez, e HRISTO daleko je sunce brate moj ,ete ti go PETROVSKI , pa novinarot BOZINOVSKI , i ete ti gi KUMANOVCANI pa prasaj i ODGOVOR e toj DRZOk i BEZOBRAZEN od strana na ZAEV ZORAN potpresedatel deka kadrova komisija na SDSM odreduva koj kade ke se vraboti u STRUMICA KUMANOVO OHRID na lokalno i centralno , pa jas molam KUMANOVCANI ako gi ima neka poprikazat za 1998 SVETLI momenti na KADROVA OD SDSM preku DOSTA i DALAVERSKI , sega preku ovie so PEDIGRE i PREDIGRE u OK KUMANOVO od 2006 pa navamu , molam poznavaci na KADROVI DESAVKI od 1998 a ako ima nekoj segasen toa ke me razubedi ili potvrdi ama posledni KUURDINATORI 2na Ok ili POTOCNO od 1998 navamu se e isto samo njega nema e pa corba VMROVCI KUMANOVCI
31-01-2011, 06:27 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#9

(31-01-2011, 06:27 PM)fetak Wrote: Hristo zarem mislis deka kadrova komisija na SDSM ne e taa koja gi odobruva site vrabotuvanja u STRUMICA KUMANOVO OHRID i RM dali e lokalna ili drzavna , ako tuka imas dilema ili somnez, e HRISTO daleko je sunce brate moj ,ete ti go PETROVSKI , pa novinarot BOZINOVSKI , i ete ti gi KUMANOVCANI pa prasaj i ODGOVOR e toj DRZOk i BEZOBRAZEN od strana na ZAEV ZORAN potpresedatel deka kadrova komisija na SDSM odreduva koj kade ke se vraboti u STRUMICA KUMANOVO OHRID na lokalno i centralno , pa jas molam KUMANOVCANI ako gi ima neka poprikazat za 1998 SVETLI momenti na KADROVA OD SDSM preku DOSTA i DALAVERSKI , sega preku ovie so PEDIGRE i PREDIGRE u OK KUMANOVO od 2006 pa navamu , molam poznavaci na KADROVI DESAVKI od 1998 a ako ima nekoj segasen toa ke me razubedi ili potvrdi ama posledni KUURDINATORI 2na Ok ili POTOCNO od 1998 navamu se e isto samo njega nema e pa corba VMROVCI KUMANOVCI

Фетак, немој со тешка политика. Не можеме да земеме здив од Јордан Петровски по тие прашања, а сега и ти. Ке ни ги намавате, заедно со Јордан, многуте гости кои ни чукаат пред вратите на КОТЛЕ.YeaYeaJeeeJeee Полека, се ке си дојде на место.HeilHeilHeil
31-01-2011, 06:33 PM
Reply
aleksandar-alex
Unregistered

 
#10

svetlite denovi na kumanovo bea od 98 do 2002 posle toe sve se urna se prelea casata ke se nadovrzam so fetak deka sekade kade sto gradonacalnikot e od sdsd ili vmro i ako rabotnoto mesto podpagja pod opstinata gradonacalnikot go naznacuva direktorot hristo ne si vo pravo deka domot za kultura podlezi pod ministerstvoto za kultura i vladejackata partija ke naznaci direktor nego na nivo na opstina e kako na primer za direktorite na osnovnite i srednite skoli sto se vo kumanovo, i kako vtoro dodeka bese daravela na vlast celo kumanov se zaposli i moze da se kaze dosta mladi zaposli na carina sto mu bese pameten poteg a sto da kazeme sega za gospodinot petar pop arsov kumanovskoto clenstvo e ogroceno od nego i negovite postapki se raspagja vmro vo kumanovo sto napravi pop arsov sa vreme na negovo direktoruvanje na domot za kultura i sega ke baraat smena pop arsov i sram za kumanovo i za vmro dpmne donese raskolo vo clenstvoto na vmro site se ogorceni on nekoi raboti kako na primer 400 dusi zaposleni na nivo na kumanovo od koj mozebi kumanovci se samo 100 a drugite se od drugi gradovi nego razrabotena sema pop arosov i gospogja boneva kaj sto para busi ni burgija ne busi ili parata zelezni vrata otvara, za kraj ke kazam deka sum bifsi clena na vmro -dpmne se otkazav od clenstvoto radi gospodinot pop arsov
06-03-2011, 12:40 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#1113-08-2011, 05:29 PM
Reply
tumba ku Offline
Member
***

Posts: 57
Joined: May 2012
Reputation: 0
#12

Senkata na Dalaverci uste e prisutna vo moe Kumanovo.....

Zoran Burevesnik Bozinovski
Spored moj izvor od OK na VMRO DPMNE, navodno doslo do "blizok" kontakt pomedju KOORDINATOROT na komitetot Miroslav Stojanovski Dit i kontroverzna clenka na Unijata na zeni na ogranokot na DPMNE vo Kumanovo. Mojot izvor naveduva vo negovata poraka deka gospodjata, inaku samohrana majka na dve deca, dosla da bara pomos pri vrabotuvanje od Stojanovski. No, dobila od nego baranje za seksualna protivusluga i obid za "blizok kontakt".

Spored mojot izvor od DPMNE, gospodjata podnela prijava vo policija a so slucajot e zapoznaena i pratenickata Silvana Boneva. . .
Gefällt mir · · Teilen · Mittwoch um 15:46 via Handy ·

21 Personen gefällt das.
100 von 107
Oliver Radevski site clenovi na VMRO Kumanovo znaat za nastanot, ama mora da molcat - imaat deca Icon_razz Dit i kompanija se iskozija za da ja smenat prethodnata garnitura, ama zaboravija deka vetija mnogu raboti na clenovite. E sega dojde vreme clenovite da baraat rabotni mesta, samo ne se nadevale deka ce treba uste malku da dorabotat. Inaku, napadnatata e vo rodbinska vrska so VMRO-vski gradonacalnik so isto prezime, pa ne veruvam deka rabotata ce se zataska kako sto posakuvaat site...
Mittwoch um 15:56 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski toj gradonacalnik so koj napadnatata ima POSREDNA vrska (razvedena e od kopuk so isto prezime!), ima TRI KRIVICNI PRIJAVI ZA ZATAJUVANJE DANOK. i do gusa e vo kriminal. taka da, ne vmesuvaj nikoj, nema potreba. Napadnatata si ima dostaveno prijava, slucajot e veke javno eksponiran. Nema nazad za onie koi se nad Stojanovski. Mozat sam da se glupiraat ponatamu ako se obidat slucajot da go skrijat!
Mittwoch um 16:03 via Handy · Gefällt mir
Nikolina Mickoska eeee ej,saprete se malku-neznaev deka za vmrovec stanuva zbor ,togas na gilotinja toa GADINKATA so si go zloupotrebuva rabotnoto mesto ako mu se e.e
Mittwoch um 16:07 · Gefällt mir
Nikolina Mickoska vo kumanovo ne ni znaev koj vi e tatkoto samo Traceri gi znam od tamuIcon_razz
Mittwoch um 16:08 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski Nikolina, ovoj ne e vmrovec, nikogas i ne e bil. obicna kumanovska, gradska bitanga, najpoznat po toa deka e soprug na OBVINITELKA. Ama nekomu u ZOLTATA KUCA na zloto u Skopje, neodamna mu teknalo deka e dobar za Koordinator, pa go postavija. A si ima i MENTORKA, edna nerealizirana "gruntovcanka" od kumanovskoto selo Rezanovce. Pa ete, se snasle i VLADEAT!
Mittwoch um 16:12 via Handy · Gefällt mir · 2
Nikolina Mickoska ne e od partijata na vlast ? 'aram da mu e ko' taka ;0
Mittwoch um 16:14 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski viknat e od doma, da izvrsuva zadaci. ama eve, se uziveal u funkcija i malku izgubil kontrola. . .
Mittwoch um 16:16 via Handy · Gefällt mir · 1
Nikolina Mickoska saka kauboec da izigruva ,arno sto poveketo zeni s evraboteni vo Kumanovo ,inaku tesko z aniv kaj tipov ako se pomolatIcon_razz
Mittwoch um 16:18 · Gefällt mir · 1
Vera Grgoska Зоки,а што друго да и побара на 'слободна' жена,од тоа што има.Чудно како тоа прв пат се објавува јавно,тоа е секојдневие во Македонија уште од Социјализмот,па си продолжува, во наследство.
Mittwoch um 16:30 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski ebati glup Kordinator sto ne znae koja u partija dava a koja ne dava. Kaj nasol bas od postena zena da bara?
Mittwoch um 16:49 via Handy · Gefällt mir · 4
Krste Kostadinoski Neli se braka i sestri kako moze da se e...
Mittwoch um 16:52 · Gefällt mir
Kristina Stojanova go ima to a i vo drugi mesta pogotovo ako rabotodavac im e mane jakovleski,imase dva poznati slucai so edna od tearce i od tetovo
Mittwoch um 16:57 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski javno, po mitinzi se braka i sestri. zad zatvoreni vrati pravat skandali
Mittwoch um 16:59 via Handy · Gefällt mir · 1
Goce Josifoski pa so ima ovde cudno so ke izgubi gospozata a so ke dobija .pa na kraj i so suv gaz ribi ne se fakaIcon_razz)))))))))))
Mittwoch um 17:10 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski toa Goce ke prasas vo OK na DPMNE od Kumanovo. tamu znaat kakov gaz treba za riba da se fati. i kolku mokar da e.
Mittwoch um 17:12 via Handy · Gefällt mir
Goce Josifoski JAS NEMA PRISTAP DO DPMNE A I NE SAKAM A VO TAKVI RIBI MOJOT NE GO KLAVAM NI MOKAR NI SUV
Mittwoch um 17:13 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski togas ne se potresuvaj. . .
Mittwoch um 17:13 via Handy · Gefällt mir
Goce Josifoski AUFFFF ZOKI VERUVAJ OD POTRESENOST VECER NEMA DA SPIJAM I MI SE ZATRESE LEVOVO M...
Mittwoch um 17:14 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski ne me razbra Goce. ne za slucajot da se potreses. tuku od sto lupas gluposti i ne znaes sto sakas da kazes. mavni nekoj ap, stabiliziraj se. . .
Mittwoch um 17:19 via Handy · Gefällt mir · 2
Branko Koneski A TI GOCE STO BI NAPRAVIL ISTOTO DA I SE SLUCI NA DEVOJKATA STO JA IMAS NA SLIKATA
Mittwoch um 17:28 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski Branko, Goce si zamina. Na lekuvajne i rehabilitacija. Ovoj zid ovde ne e za tresenje gluposti i iskazuvanje licni frustracii. I slicni "mudrosti".
Mittwoch um 17:31 via Handy · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski Gabriela, na koj nacin jas da vi objasnam deka ne sum daldisan po vasite itarpejovski mudrolii. Ajde gledajte si vasa rabota. Ni ve znam, ni ve poznavam . . .
Mittwoch um 17:49 via Handy · Gefällt mir
Conka Jankova sto e sega a ne vi odgovara
Mittwoch um 18:11 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski a
Mittwoch um 18:12 via Handy · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski NAJNOVI MOMENTI: Vo incidentot soucestvuval Sekretarot na OK na DPMNE Kumanovo, Martin Petkovski koj dobil naredba od Stojanovski da izleze od kancelarijata i da zakluci. Raat da se razbere so posetitelkata. Ama ne se nadeval deka taa nema da bide impresionirana.

Po skandalot, taa otisla da prijavi vo policija, ama vo dezurnata sluzba i kazale: Gospodjo, toa si e vasa partiska rabota, nemojte da vmesuvate policija!!!" Pa morala da go povikiva Nacalnikot na SVR Kumanovo, za da intervenira i toj, pa na kraj sostavile sluzbena beleska. . .
Mittwoch um 18:33 via Handy · Gefällt mir · 1
Tanja Dokuzova Miislam deka doticnata" kontroverzna" gospoga pred izvesno vreme rabotese vo edna skopska opstina...Mozebi e koincidencija, ne mozam da tvrdam, no ...Kako i da e ke se snajde ako e taa!
Mittwoch um 18:36 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski nevrabotena e so godini. . . daleku e od skopskite opstini!
Mittwoch um 18:39 via Handy · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova Citam i ne mi se veruva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mittwoch um 18:40 · Gefällt mir
Zaneta Frangova Nitu sum "doticna" nitus pak sum "kontraverzna".Partiski aktivist sum tocno uste od 1998 god sum bila akivna sekade kade imalo aktivnosti za da imame patija koja misli na podobro utre za site nas....
Mittwoch um 18:42 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova Majka sum tocno na dve prekrasni decai smaa se grizam za niv ...uspeav da si go dovrsam fakultetot bidejki mi zaostana zasto stanav sopruga i majka.Bev ,mazena vo Gevgelija i toa e tocno....
Mittwoch um 18:44 · Gefällt mir · 2
Zaneta Frangova Zoran Bozinovski mi pomogna vo eden za mene presuden moment vo zivoto da dojdam do rabota kade ostanav godina i pol i se pzonavame uste od deca zasto zaedno na nekoj nacin porasnavme vo isto maalo ...
Mittwoch um 18:45 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski ajde sega kazi ja i tvojata vistina za sredbata so Stojanovski. . . kako bilo i sto tocno se slucilo?
Mittwoch um 18:48 via Handy · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova toa i sakav da kazam
Mittwoch um 18:49 · Gefällt mir
Zaneta Frangova Vistinata
Mittwoch um 18:49 · Gefällt mir · 1
Nedelkoska Katerina Zalosno sto dosla da moli za rabota,a bila uceneta i ponizena,hrabra bila sto go prijavila,ama da ne se zataska prijavata,
Mittwoch um 18:50 · Gefällt mir · 3
Zaneta Frangova na den 14 .06 dojdov vo kancelarijata na OK NA VMRO DPMNE kade trebase da zavrsam nekoi sitni moi obvrski za eden nas clen na partijata uste od korenite
Mittwoch um 18:51 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova ‎...
Mittwoch um 18:51 · Gefällt mir
Zaneta Frangova vo knacelarijata bea trojca mazi clenovi na partijata za mene poznati a nadvor vo holot pred kancelarijata uste koga vlegov go vidov koordinatorot zboree na tel...
Mittwoch um 18:52 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova kako gi zvrasiv rabotite trgnav da si odam a pred toa se pozdraviv so partijcite koi ottkako vleze koordinatorot kako po direjtiva izlegoa da zapalt cigari
Mittwoch um 18:53 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova ‎...
Mittwoch um 18:53 · Gefällt mir
Zaneta Frangova jas stanav da si trgnam a koordinatorot mi recejas da ostanam sakal so mene da razgovara
Mittwoch um 18:54 · Gefällt mir
Zaneta Frangova ottkako se soglasiv toj mu rece na sekretarot Martin da stane i da ja zakljuci vrata...
Mittwoch um 18:55 · Gefällt mir
Zaneta Frangova i iznenadena prasav "a zasto me zakjucuvate sto imate namera da mi pravite"
Mittwoch um 18:55 · Gefällt mir
Zaneta Frangova Mirko odgovori: ne se palsi nisto starsno nema da ti pravime...
Mittwoch um 18:56 · Gefällt mir
Zaneta Frangova rekov zasto togas zakljucuvate ...ne e vo red
Mittwoch um 18:56 · Gefällt mir
Zaneta Frangova da ne vlezelle tia odnadvor i da ne cuele sto kje pravime muabet rekov jas tajni nemam slobodno zborete pred lugjeto ..no ostanav zakljucena imegju nas pocna edene neprijatel verbalen duel
Mittwoch um 18:57 · Gefällt mir
Zaneta Frangova nas tel ragovor pred nepoln mesec kade Mirko nstapai na los nacin nekulturno i bezobrazno po telefon i mi spusti telefonska slusalka a razgovor bese tocno okolu resavnaje na raboten moj status
Mittwoch um 19:00 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski i?
Mittwoch um 19:00 via Handy · Gefällt mir
Zaneta Frangova koj so godini e neresen
Mittwoch um 19:01 · Gefällt mir
Zaneta Frangova ‎...koga raspravata dostigna kulminacija mi se izdra na drzok nacin
Mittwoch um 19:01 · Gefällt mir
Zaneta Frangova da izlezam od kancelarija
Mittwoch um 19:01 · Gefällt mir
Zaneta Frangova a kako da izlezam koga bev zalkjucena...racete mi se stresoa koga go vrtev klucot da otkucam a ne mozev
Mittwoch um 19:02 · Gefällt mir
Zaneta Frangova da si dade po itno OSTAVKA
Mittwoch um 19:02 · Gefällt mir · 2
Zoran Burevesnik Bozinovski od zaklucena kancelarija?
Mittwoch um 19:02 via Handy · Gefällt mir
Zaneta Frangova vo drsko i bezobrazno ogranucuvanje na mojata sloboda
Mittwoch um 19:02 · Gefällt mir
Zaneta Frangova kogo ne smee da zalkuci po nitu eden osnov
Mittwoch um 19:03 · Gefällt mir
Zaneta Frangova rece ne davam ostavka mene Premierot me postavi i ne mi e gajle ni za tebe ni za nikoj ti otsega nema da dobies nikava moja pomos i podrska
Mittwoch um 19:03 · Gefällt mir
Zaneta Frangova riv Premierot moze da zgresi i toj e coveka
Mittwoch um 19:03 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova covek*
Mittwoch um 19:04 · Gefällt mir
Zaneta Frangova nas site ne izneveri so tvoeto drsko odnesuvanje kon site clenovi a slusam deka ne mu bilo prvpat taka da zakjucuva i da se zajkucuva vo kancelarija od javen interes
Mittwoch um 19:05 · Gefällt mir · 2
Zaneta Frangova vidno potresena i ponizena si izlegov od kancelarijata i gi izvestiv Silvana Boneva i unijata na veterani od Kumanovo i Unijata na zeni za ona sto mi se sluci
Mittwoch um 19:06 · Gefällt mir · 2
Zoran Burevesnik Bozinovski Zaneta, prasanjeto glasi: imase li od negova strana bilo.kakov napad, fizicki ili seksualen kon tebe? ili se se zavrsi so verbalna raspravija?
Mittwoch um 19:06 via Handy · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova svetlo
Mittwoch um 19:07 · Gefällt mir
Zaneta Frangova prijaviv vo policija najnormalno i ne mi kazaa tamu Z oki nisto od ona sto si napisal i ti kazale osven...
Mittwoch um 19:08 · Gefällt mir
Zaneta Frangova sto rekoa da go izvestat nacalnikot i koga dobija zeleno svetlo dadov izjava za prijavata toa e se
Mittwoch um 19:09 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski Momentno, kompletniot sostav na OK na DPMNE E NA SOSTANOK vo inkriminiranata kancelarija. Raspravaat za ovoj incident so tebe i imas prilika da im se obratis na ovoj nacin.
Mittwoch um 19:09 via Handy · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski ODGOVORI MI JASNO NA ONA STO TE PRASAV!
Mittwoch um 19:11 via Handy · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski kolku jas se razbiram od vakvi situacii, ZANETA FRANGOVA vo ovoj moment e povikana telefonski da prekine so natamosno izjasnuvanje. . .

SO VETUVANJE ZA VRABOTUVANJE!
Mittwoch um 19:22 via Handy · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova RABOTEV VO OPSTINATA SOPISTE PRED DVE GOD 6 MES TOA E TOCNO KADE ISTO TAKA NAS "VMROVEC"GRADONACALNIK ME OSTAVI BEZ RESENIE ZA RABOTA VO MOMENT KOGA DOMA IMAV BOLEN TATKO
Mittwoch um 19:22 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova NE SUM POVIKANA OD NIKOJ TELEFONSKI ZOKI ..NIKOJ NE MI ZAZVONIL DOSEGA PRASAJ ME MENE TUKA SEGA
Mittwoch um 19:23 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova ZA SITE ODGOVORI JAS SUM ZADOLZENA LICNO A ZNAM DEKA IMA SOSTANOK NA OK NA VMRO DPMNE NO NE SUM ZAPOZNAENA SO DNEVNIOT RED
Mittwoch um 19:24 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova USTE POMALKU NEKOJ MI SE JAVI DA MI "VETI RABOTA" Icon_razz jas ne sum od tie srekjnici..seuste Icon_razz
Mittwoch um 19:25 · Gefällt mir · 1
Zoran Burevesnik Bozinovski ajde odgovori mi jasno na prasanjeto
Mittwoch um 19:26 via Handy · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova na koe prasanje da ti odgovoram ?
Mittwoch um 19:27 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski dali od strana na Mirko Stojanovski imase fizicki ili seksualen napad vrz tebe? ili se se zavrsi na verbalna raspravija medju vas?
Mittwoch um 19:30 via Handy · Gefällt mir
Zaneta Frangova baranje za seksualna protiv usluga ...no imase ogranicuvanje na mojata sloboda so zakjucuvanje vrata vo javna kancelarija za psihicka tortura so verbalen duel na visok ton...NIKOJ NE SMEE NIKOGO DA ZALKJUCI VO KANCELARIJA PO NITU EDEN OSNOV..NEMASE FIZICKI NAPAD IAKO NA VRATATA KOGA SE DERESE PO MENE DA IZLEZAM BOGAMI OD OCITE ISKRI MU FRCEA ..I GI STEGNA ZABITE ...PA SEGA TOA E..MI SE SLOSI AMA IZLEGOV SO DIGNATA GLAVA I DOSTOINSTVENA NIKOJ NE SMEE DA ME NAVREDUVA PO NIKOJ OSNOV
Mittwoch um 19:31 · Gefällt mir · 1
Zaneta Frangova AKO VEKJE SE IZJASNIL DEKA NE SAKA DA MI POMOGNE ZA RABOTA
Mittwoch um 19:32 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski vo pravo si za ona sto go pisuvas. ama si trebala site ovie godini da naucis so kogo imas rabota i vo kakva partija clenuvas. malku e neprirodno, a se razbira i nezakonski, Koordinator na partija da "razgovara" so sopartijci i sopartijki na takov nacin, duri i da bara sexualni uslugi. . . ARNO AMA, AKO PREMIEROT MU DAL TAKVA SLOBODA, TOGAS NAVISTINA NISTO NE MU MOZES!
Mittwoch um 19:37 via Handy · Gefällt mir · 3
Zaneta Frangova POZZ DO SITE
Mittwoch um 19:50 · Gefällt mir · 2
Zaneta Frangova BLAGODARAM STO ME ISLUSAVTE IAKO EVE I OVA E NASATA RELANOST SUROVA AMA VISTINITA!!!
Mittwoch um 19:50 · Gefällt mir · 3
Filip Čange c`c`c samo EDEN ke im sudi ! [reche "Nekoj!"]
Mittwoch um 20:04 · Gefällt mir
Zoran Burevesnik Bozinovski ako e sudija kako onj MADJAR sinojka na utakmicu, onda nema da ima presuda. cela lopta u gol, on blee od pet metra daleko i kuti, napravi se ENGLEZ!
Mittwoch um 20:09 via Handy · Gefällt mir · 5
Borce Temelkovski se raduvavme Makedonija konecno nezavisna ostvaren dolgovekoven son,i jas se raduvav kako Makedonec za nezavianosta ,za sto da citam,slusam i gledam so svoi oci od crno pocrno...siromastija,beda,nevrabotenost.prava demokratija postanavme.pozicija,opozicija ni kazuvaat ova bilo demokratija,na pocetok lazeja,sega i se ubedeni vo toa,sto ne bi bile ne otisle megu svojot narod da go vidat kako zivee,tie msilat deka site kako niv ziveat,i da otidat cipot za covecnost odavno go zigubile.sto da akze covek da e nesto novo,i da en pogresi za ovie 20 godini.NEVEROVATNO ALI VISTINITO.TRAZILI SMO GLEDAMO.
Mittwoch um 22:47 · Gefällt mir · 2
Zoran Burevesnik Bozinovski Na krajot od ovoj buren den za OK na DPMNE mene edno ne mi e jasno. Kakov im e toj Koordinator, koga vo Komitetot ima ekspertka za SEKSUALNI PRAVA I SLOBODI, Zivka Petrusevska, pa voopsto ne gi koristi nejzinite znaenja i predznaenja od ovaa oblast, za da znae kako da postapi so koleshki kako Zaneta Frangova. Barem edna ili dve konsultacii da imal so Majstorica Zivka, Koordinator Mirko ne bi imal nikakov problem so neposlusnite kako Zaneta. Hebiga!
Mittwoch um 23:14 via Handy · Gefällt mir · 1
Borce Temelkovski Zoki rabotite se postaveni na nikogo nisto da ne mu bide jano po sve izgleda-istovremeno da bide sve jasno.
Mittwoch um 23:34 · Gefällt mir
Borce Temelkovski Подеднакво е навредливо да го истераш оној кој сака да остани, и да го задржиш оној кој сака да си оди ...
Gestern um 00:41 · Gefällt mir
Mitko Karanfilovski иди бегај работа, вмровка с`с јаку позадину останала „јунгфер“ и кажала историско „НЕ“ како Ј.Б.Тито на Стаљина
Gestern um 00:54 · Gefällt mir · 1
Zoran Kolevski abe sto da se kaze toj sa kadri na DPMNE U kumanovo...hahahaha jos e na anketiranu listu za kandidati za gradonacalnik..ako e vistina ovaa sto go veli Zaneta togas eve neka vidat graganite sto DPMNE im nudi na graganite za slednive lokalni izbori....kaj si be Latas sega imas materijal za objava od tvoite redovi..koj so kogo da li se znae...???
vor 19 Stunden · Gefällt mir
Schreibe einen Kommentar ...
22-06-2012, 09:25 AM
Reply