Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Българските коли не ги пущат во Македония ?
Author Message
Paradigm Offline
Senior Member

(This post was last modified: 18-10-2010, 08:38 PM by Paradigm.)
18-10-2010, 08:33 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

(14-10-2010, 09:30 PM)ivan mihajlov Wrote: Абе ясна е работа затова е пущих ва тема ама немой да ви помогнем отникаде оти Македония е оште тоталитарна земя со тоталитарни закони .Сега се надевам българскта влада да зе земе во ръце па да нарви нещо за сите македнци кой работат и учат во БГ.
Тайно готвят визита на Борисов в Скопие
Премиерът Бойко Борисов ще посети Македония до десетина дни, съобщи наш информиран източник. Визитата била подготвяна в пълна тайна. По време на неофициална среща без вратовръзки с македонския му колега Никола Груевски се очаква Борисов да постави въпроса за проблемите на македонците с българско гражданство, студенти у нас и хора, на които не се разрешава да карат коли с българска регистрация.

“В рамките на една седмица нищо няма да коментирам за Македония. След това, ако има нещо, ще ви кажа. Моля ви, не ме питайте", каза външният министър Николай Младенов пред наш репортер, попитан за наболелия проблем с българските коли.

Около 40 000 са автомобилите с български номера, собственост на македонци. До 30 септември изтече срокът им за пререгистрация, но комшиите отказват да я направят. Заради това преди два дни на ГКПП Ново село дори бе задържан македонецът с българско гражданство Митко Георгиев и престоя 5 часа в ареста. “Уж сме граждани на ЕС, а в Македония не ни пускат. Това е възмутително. Законът важи и за коли с всякакви чужди регистрации, но сръбските и албанските не ги закачат", каза Георгиев.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=645681

Владата се зеде во раце! Pishtoldzija
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 18-10-2010, 09:11 PM by TATAP.)
18-10-2010, 09:10 PM
Website Reply
Paradigm Offline
Senior Member

Снимка направена в Македония днес 19 октомври. Комшия на мой познат македонец със сръбско гражданство свободно си шетка със сръбската регистрация на неговата кола.
[Image: 67782_117340494992431_100001494430942_11...3292_n.jpg]
Поредното доказателство, че УДБА има пълна власт в страната, а Македония е самостоятелна държава само по документи.
Ако не е така защо на дружето с мерджана не му терат 100 евра на влез в МК или за сръбските таблички закона не изисква пререгистрация?
(This post was last modified: 19-10-2010, 10:12 PM by Paradigm.)
19-10-2010, 10:10 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 10:10 PM)Paradigm Wrote: Снимка направена в Македония днес 19 октомври. Комшия на мой познат македонец със сръбско гражданство свободно си шетка със сръбската регистрация на неговата кола.
[Image: 67782_117340494992431_100001494430942_11...3292_n.jpg]
Поредното доказателство, че УДБА има пълна власт в страната, а Македония е самостоятелна държава само по документи.
Ако не е така защо на дружето с мерджана не му терат 100 евра на влез в МК или за сръбските таблички закона не изисква пререгистрация?

Aма то е ясно ,че това е поредната антибългарска акция....ама как да му обесниш примерно на Дойкар(па и на други "неотрални ") уж прихваща неутралитет а в спора ясно се вижда ,че прикрива истината.
"Който ми каже дека не съм македонец ке му го скинам езикот, който ми каже дека не съм българин ке му секам главата"
Тодор Александров

"Македония без Българи огин ке я гори "
Иван Михайлов

19-10-2010, 10:15 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(18-10-2010, 08:33 PM)Paradigm Wrote: [video=youtube]http://www.youtube.com[/video]
[video=youtube]http://www.youtube.com/[/video]

Ама колко е различно за ухото, когато сръбкинята чете дикторсия текст с ужасното си произношение и колко лесно и нашенски звучат обикновените хора.

Другото отвратително е "превеждането". Нашите поне да не бяха се изгъзарили.
(This post was last modified: 19-10-2010, 10:24 PM by Вовата.)
19-10-2010, 10:21 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

И по што позна дека е Србинка?
19-10-2010, 10:34 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 10:21 PM)Вовата Wrote: Другото отвратително е "превеждането". Нашите поне да не бяха се изгъзарили.

Бре, не синхронизирате, а? Е как така?
19-10-2010, 10:40 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 10:34 PM)Пѫт Wrote: И по што позна дека е Србинка?

Казано беше в преносен смисъл. Заради изгъзареното произношение.
19-10-2010, 10:48 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 10:40 PM)Пѫт Wrote:
(19-10-2010, 10:21 PM)Вовата Wrote: Другото отвратително е "превеждането". Нашите поне да не бяха се изгъзарили.

Не синхронизират? Мислиш, че това е проблема. Единият поне
говореше чисто български...
19-10-2010, 10:50 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 10:48 PM)Вовата Wrote:

Ја? Тогаш според тебе половина Македонија сме Срби? Во преносен смисол се разбира. Ќе ти кажев да земеш малку да читаш што напишале Поп Арсов и Хаџиниколов, ама види што најдов на Гугл:

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en...d52d82d8c1

Вие пријател имате сериозен проблем во вашето општество.
19-10-2010, 11:08 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member

(19-10-2010, 10:50 PM)Вовата Wrote:
(19-10-2010, 10:40 PM)Пѫт Wrote:

Не синхронизират? Мислиш, че това е проблема. Единият поне
говореше чисто български...
Няма как да е иначе. Човека е от стара българска фамилия в Охрид. Баба му е била секретарка на Ванчо Михайлов и негов мнооого доверен човек...
[Image: 46599_1480793871440_1581624596_31134035_8231212_n.jpg]
Quote:Завещанието на Иван Михайлов.

" Аз Иван Михайлов при бистро съзнание,
изявявам следното:

а) След моята смърт всичко,което притежавам,
завещавам на Вида Боева,по съпруг Антон
Попова. Тя остава пълноправен собственик на всичко, което притежавам.

б)На нея оставям всички мои книги и книжа,
както и книгите, на които съм автор.

При една Македония, уредена по образа на
Швейцария ,с признати всички права на българите
в Македония,желая Вида авторските права да предаде
на тази държава."
19-10-2010, 11:09 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member

(19-10-2010, 11:08 PM)Пѫт Wrote:
(19-10-2010, 10:48 PM)Вовата Wrote:

Ја? Тогаш според тебе половина Македонија сме Срби? Во преносен смисол се разбира. Ќе ти кажев да земеш малку да читаш што напишале Поп Арсов и Хаџиниколов, ама види што најдов на Гугл:

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en...d52d82d8c1

Вие пријател имате сериозен проблем во вашето општество.
Приятеле, това нашето отношение към вас може да е всичко друго, ама не и расизъм.Аз съм от белата раса, ти от коя си? Македонската Icon_lol
19-10-2010, 11:12 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 11:12 PM)Paradigm Wrote: Приятеле, това нашето отношение към вас може да е всичко друго, ама не и расизъм.Аз съм от белата раса, ти от коя си? Македонската Icon_lol

Ама не, јас тоа во преносен смисолIcon_wink А инаку има и еден друг збор - ксенофобија.
19-10-2010, 11:14 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member

(19-10-2010, 11:14 PM)Пѫт Wrote:
(19-10-2010, 11:12 PM)Paradigm Wrote: Приятеле, това нашето отношение към вас може да е всичко друго, ама не и расизъм.Аз съм от белата раса, ти от коя си? Македонската Icon_lol

Ама не, јас тоа во преносен смисолIcon_wink А инаку има и еден друг збор - ксенофобија.
Аз немам нищо против вас, най-малко против тебе. Така да не знам за какви фобий говориме. Тука е налице едно тенденциозно отношение към хората с българско самосъзнание в МК и това е видно вече и за слепите.Ако ти кажеш оти нема, значи нема какво повече да се коментира...
19-10-2010, 11:28 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 11:08 PM)Пѫт Wrote: Вие пријател имате сериозен проблем во вашето општество.

Ай ай ай.... look who's talking.

Когато някой мой приятел се прави на разсеян да си плати сметката, му казвам да не се прави на циганин, да не се цигани. Мислиш ли, че в този момент си представям цигани и че изобщо се сещам за техния етнос?

А че езикът (особено медийният) е килнат skewed към сръбския е ясно и на патките. Пак ти казах, ня съм срещнал македонец от народа да ми говори така. Може пък и да има. Ама чак пък половината, посмали манго (ето пак да не кажеш, че имам ксенофобия към циганите).

В нашия край казват: Бърза като грък на сране. Не знам защо гърците трябва да серат по бързо от нас, а не мисля и че е верно. Но ето изразът си седи.

Ако има нещо небългарско (и немакедонско, според както ние го знаем) нещо в Македония, ние му викаме сръбско. И това няма много общо със сърбите или някаква ксенофобия.

Matter of saying, get it?
19-10-2010, 11:32 PM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 11:28 PM)Paradigm Wrote:

Аз немам нищо против вас, най-малко против тебе. Така да не знам за какви фобий говориме. Тука е налице едно тенденциозно отношение към хората с българско самосъзнание в МК и това е видно вече и за слепите.Ако ти кажеш оти нема, значи нема какво повече да се коментира...

Коментирам за тоа што Вовата ја нарече репортерката Србинка, само затоа што зборувала „изг’завено“. Еве сега читам нешто за македонскиот јазик на еден бугарски форум, и си мислам - кое непознавање. Да кажеме некогаш да дојде до некакво обединение помеѓу МК и БГ, според тоа што го читам, испаѓа дека вие би испоубиле и испозатвориле половина и повеќе од населението во Македонија само затоа што зборуваат „изг’завено“. И после окупатори - епа окупатори. Има една случка со еден македонски херој од вт. св. војна, кој што кога бил суден од бугарските власти, тој си зборувал македонски, а тие го терале да зборува на „майчиния си български език, езика на неговите прадеди“ - тогаш тој почнал да зборува на француски.
19-10-2010, 11:37 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(19-10-2010, 11:37 PM)Пѫт Wrote:
(19-10-2010, 11:28 PM)Paradigm Wrote:

Коментирам за тоа што Вовата ја нарече репортерката Србинка, само затоа што зборувала „изг’завено“. Еве сега читам нешто за македонскиот јазик на еден бугарски форум, и си мислам - кое непознавање. Да кажеме некогаш да дојде до некакво обединение помеѓу МК и БГ, според тоа што го читам, испаѓа дека вие би испоубиле и испозатвориле половина и повеќе од населението во Македонија само затоа што зборуваат „изг’завено“. И после окупатори - епа окупатори. Има една случка со еден македонски херој од вт. св. војна, кој што кога бил суден од бугарските власти, тој си зборувал македонски, а тие го терале да зборува на „майчиния си български език, езика на неговите прадеди“ - тогаш тој почнал да зборува на француски.

Защо искаш скандал не ми е ясно? Тези басни за "героите" от втората световна война, сме ги слушали и за "героите" на нашата "антифашистка" партизанска псевдоепопея. "Не човек а желязо" и други подобни тинтири минтири.

Обясних ти като човек, че и нашите и вашите се гъзареят (на български фраерски жаргон = правят на важни) с изкривено приказване.

Без да си македонец, и у нас като довтаса някой от село в някой голям град и ги зареди по селски, таикатите може и да кажат: "Говори български, бе, цървул" в което няма нищо националистично или ксенофобско.

Обясних ти, че става дума за matter of speaking, ама ти си каканижеш твоята, за окупатори и за това, че ще ви затавряме и т. н.

На коя планета и в кой век живееш не зная, но България е пълна с всякакви, коворят както си искат и никой не ги затваря.

Ако аз започна да затварям за кривене на езика, първо ще почна от нашите журналисти и след това ще премина на вашите, за да не мрънкаш за дискриминация. Първо нашите ще разстреляме, така става ли?

Дано ти увря главата за това, което исках да кажа:

"Ама колко е различно за ухото, когато марсиянката чете дикторсия текст с ужасното си произношение и колко лесно и нашенски звучат обикновените хора."

Просто за нас вашето медийно кривене се нарича сърбеене (не обръщай внимание на етнонима).

Край нас се нарича гъзареене.

Ясно? Или пак да го подредя, па дано да вденеш.

Славянска работа Icon_razzIcon_razz Icon_razz.
(This post was last modified: 20-10-2010, 01:04 AM by Вовата.)
20-10-2010, 01:01 AM
Reply
realkpolitik Offline
Member

(19-10-2010, 11:37 PM)Пѫт Wrote: [Коментирам за тоа што Вовата ја нарече репортерката Србинка, само затоа што зборувала „изг’завено“. Еве сега читам нешто за македонскиот јазик на еден бугарски форум, и си мислам - кое непознавање. Да кажеме некогаш да дојде до некакво обединение помеѓу МК и БГ, според тоа што го читам, испаѓа дека вие би испоубиле и испозатвориле половина и повеќе од населението во Македонија само затоа што зборуваат „изг’завено“. И после окупатори - епа окупатори. Има една случка со еден македонски херој од вт. св. војна, кој што кога бил суден од бугарските власти, тој си зборувал македонски, а тие го терале да зборува на „майчиния си български език, езика на неговите прадеди“ - тогаш тој почнал да зборува на француски.

Vovata mozhe bi ne se izrazi podhodjashto, narichajki zhurnalistkata srbkinja, , po-pravilno e da se kazhe, che zvuchi na srbski, koeto e istina, no ti v kakvi krajnosti otide, prosto ne e istina - obedinenija, ubijstva, zatvori??? Da_ne_si_lud Spoko, be chovek, kogato se obedinim, ti obeshtavam, che nikoj njama da te bie (mnogo Icon_lol) zaradi srbskoto ti proiznoshenie, ama vizh za psuvnite, koito sa ti chast ot folklora ne sum mnogo siguren. Icon_lol
20-10-2010, 03:13 AM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(20-10-2010, 03:13 AM)realkpolitik Wrote: Vovata mozhe bi ne se izrazi podhodjashto, narichajki zhurnalistkata srbkinja, , po-pravilno e da se kazhe, che zvuchi na srbski, koeto e istina, no ti v kakvi krajnosti otide, prosto ne e istina - obedinenija, ubijstva, zatvori??? Da_ne_si_lud Spoko, be chovek, kogato se obedinim, ti obeshtavam, che nikoj njama da te bie (mnogo Icon_lol) zaradi srbskoto ti proiznoshenie, ama vizh za psuvnite, koito sa ti chast ot folklora ne sum mnogo siguren. Icon_lol

Ти ли да биеш бе лигле? Немој да се случи да го ебеш ежот. А пак со такви имбецили како тебе најмалку би сакал да се обединувам.

А колку за „српско произношение“, тука се гледа и колку ти е интелектот. Меѓутоа тоа е, колку и човек да се труди на некој да му објаснува, хондрокефал си е хондрокефал, и од глупав Бугарин поглупав човек на планетава нема. Ај еби си мајката таму и не ми се обраќај повеќе, јасно? Обрати си се на некој доктор, бидејќи очигледно ти треба.
20-10-2010, 08:48 AM
Reply
Пат Offline
Posting Freak

(20-10-2010, 01:01 AM)Вовата Wrote: Защо искаш скандал не ми е ясно? Тези басни за "героите" от втората световна война, сме ги слушали и за "героите" на нашата "антифашистка" партизанска псевдоепопея. "Не човек а желязо" и други подобни тинтири минтири.

Обясних ти като човек, че и нашите и вашите се гъзареят (на български фраерски жаргон = правят на важни) с изкривено приказване.

Без да си македонец, и у нас като довтаса някой от село в някой голям град и ги зареди по селски, таикатите може и да кажат: "Говори български, бе, цървул" в което няма нищо националистично или ксенофобско.

Обясних ти, че става дума за matter of speaking, ама ти си каканижеш твоята, за окупатори и за това, че ще ви затавряме и т. н.

На коя планета и в кой век живееш не зная, но България е пълна с всякакви, коворят както си искат и никой не ги затваря.

Ако аз започна да затварям за кривене на езика, първо ще почна от нашите журналисти и след това ще премина на вашите, за да не мрънкаш за дискриминация. Първо нашите ще разстреляме, така става ли?

Дано ти увря главата за това, което исках да кажа:

"Ама колко е различно за ухото, когато марсиянката чете дикторсия текст с ужасното си произношение и колко лесно и нашенски звучат обикновените хора."

Просто за нас вашето медийно кривене се нарича сърбеене (не обръщай внимание на етнонима).

Край нас се нарича гъзареене.

Ясно? Или пак да го подредя, па дано да вденеш.

Славянска работа Icon_razzIcon_razz Icon_razz.

Абе не се работи за никакви басни, едноставно така се случило и тоа е. Е сега, колку за "matter of speech", тоа сакам и да ти кажам, тоа за „обединувањето, окупацијата“ и сл е исто така фигуративен говор. Сакав само да ти кажам дека од тоа што го имам читано, и од тоа што го гледам денес, во некои работи вие воопшто не сте се промениле, и точно е, да- вие сте ксенофобични и кон самите себе, општо гледано како тенденција во бугарското општество.

Ете на пример, ние такви предрасуди за кој како зборува немаме. Литературниот јазик си е литературен, меѓутоа од него многу не се разликува говорот на половината Македонци, меѓутоа ретко кој на некој кумановец, гевгеличанец или стружанец би му кажал дека зборува како сељак. Поскоро тој што би го кажал тоа е сељак - фигуративно кажано, се разбираIcon_wink
20-10-2010, 09:01 AM
Reply