Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МИЦКОВСКИ ИМАШ УШТЕ БАЈАГИ ЗА БРКАЊЕ ОД ПАРТИЈАТА!!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,145
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ во интервју за емисијата Фактор магазин оцени дека подобар договор со Грција веќе не е можен.


Quote:Стојам на ставот дека договорот е лош, но сега, со односот на СДСМ, по се што се случи, сме во еднонасочна улица. За жал сите ние ќе мора да живееме со Преспанскиот договор'.


ФАКТОР. МКQuote:Јас Jordan Petrovski, велам дека нема никакоv спин од СДСМ и од гласилата на СДСМ. Тие пренесоа онаа што го кажа Николовски.
Ако Николовски јасно кажеше дека кога ВМРО ДПМНЕ ќе дојде на власт ке го раскине договорот заради;
-Неделовничкиот изборе на Таљат за председател
-Заради неуставнот и незаконското потпишување на договорот од неовластени лица
-Заради неприфаќањето на Референдумскиот резултат
-Заради поткуп, уцена на пратеници.
И ке поведе нови преговори со Грција тогаш онаа што го пренесуват гласилата на СДСМ ке беше спин.Секој кој се обидел да се вади секогаш подлабоко заглавува!!
(This post was last modified: 02-11-2018, 09:50 PM by ЈорданПетровски.)
02-11-2018, 09:50 PM
Reply