Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРИВЕДЕН БАЧЕВ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,087
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Единствена Македонија
1 hr ·


[Image: 45142639_1936710273290117_53317768422505...e=5C3FD35B]

ВО МОМЕНТОВ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БАЧЕВ Е ПРИВЕДЕН ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА ЗА ВРЕМЕ НА ОДЕЊЕ ВО ПАРТИСКИОТ ШТАБ НА ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА ПРЕД ОДРЖУВАЊЕ НА РЕДОВНИОТ СОСТАНОК НА ,,МАКЕДОНИЈА#БЛОКИРА,,
НЕ ЗНАЕМЕ ВО КОЈА ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА Е ОДВЕДЕН.Кривична пријава за Председателот Иванов, приведување на Бачев, насилие врз Уставот ..... се повеке провокации од страна на власта за да предизвика немири!!
30-10-2018, 03:37 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,087
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:МВР вчера спроведе полициско гонење врз мене поради соопштение на партијата Единствена Македонија од 2 октомри во кое алармираме за поткуп на пратеници во висина од 2 милиони евра по пратеник и дека пратеник од ВМРО-ДПМНЕ кој ќе гласа за промените на Уставот нема да стигне до државната граница при обидот за бегство од државата, вели Јанко Бачев, претседателот на Единствена Македониј, за причините на вчерашното приведување.
„Ова за МВР значело дека Единствена Македонија ќе ги убива одметнатите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ со што била загрозена нивната сигурност. Помина еден месец, а на 8-те пратеници не им фали ништо, дури Елизабета Канческа-Милевска доби унапредување во координатор на пратеничка група и секоја вечер како манекенките на модни писти се шета од телевизија во телевизија да нè убедува дека бришењето на сè што е македонско е за наше добро. Значи тоа што се зборува на прес-конференции и се пишува во соопштенија се казнува“, изјави Бачев.
Од друга страна, вели Бачев на Заев му е полна устата со демократија и владеење на правото. Кажаното од Заев нема смисла бидејќи во реалноста не се почитува судската пракса на Европскиот суд за човекови права во Стразбург како најавторитетна институција.
„Ова е удар врз слободата на говорот и за да сеат страв и перат мозок со измислица наречена говор на омраза, можат да нè следат, прислушкуваат, но нема да дозволиме да ни го скршат духот“, додаде Бачев.
31-10-2018, 07:09 PM
Reply