Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БЛАГОДАРЕЈКИ НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ДОЗНАВМЕ ДЕКА УБК ПАК НЕУСТАВНО ПРИСЛУШКУВА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Како дошла Ременски до вибер-комуникацијата на ВМРО-ДПМНЕ: Стои ли МВР зад операцијата?

[Image: frose-520x333.jpg]

20.03.2018
Вибер-комуникација на општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ утрово осамна на приватниот Фејсбук профил на потпретседателката на СДСМ, Фросина Ремеснки, сопруга на Јовче Ременски, функционер во МВР и близок соработник на Оливер Спасовски.
[Image: 0-02-04-364f158f7506907d23f2538521ff4abd...20x824.jpg] [Image: 0-02-04-07aaaf5e880ecc45270ab578122a0b32...20x797.jpg] [Image: 0-02-04-50e92d9a3fb953970522776b40072147...20x887.jpg]
На фотографиите што се објавени на приватниот Фејсбук на Ременски јавно се прикажани личните податоци и телефонските броеви на луѓе кои не се вршители на јавни функции, а со тоа е нарушена нивната приватност. Дека Ременски нелегално поседува вибер-комуникација со која се заканува, покажува и постот објавен пред два дена кога револтирани жители на нејзината општина – Карпош, пред нејзиниот дом  мирно демонстрираа го искажаа револтот за изгласувањето на Законот за јазиците.
Ременски најави дека ќе поднесе кривична пријава за нив.
[Image: Screenshot-18-1.png]
Quote:„Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател на ОК Карпош Сашо Лазаревски и Тони Јаревски (актуелен советник во Карпош), заедно со позната група на партиски активисти вечерва „протестираа” со отров во устата и душата пред мојот дом.
Нема да чекам никој да поднесе кривична пријава. Тоа ќе го направам јас лично со сѐ што поседувам како доказ за кажаното.
Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома, зошто кај мене нема да ви помине.
Од вечерва сум и Македонка, и Албанка, и Турчинка, и Ромка, и Босанка, и Влаинка и Србинка …, викајте ме како сакате, затоа што знам дека, им сакам добро на сите без разлика на вера и етничка припадност.
Вие сте вистинските и упорните гробари на иднината и мирот на земјата и верата во која се колнете“, напиша на својот фејсбук профил Ременски


РЕПУБЛИКАФросина Ременски пред изборите ветуваше лустрација!! Lazgo Lazgo


[Image: F-_R_1-_A1.jpg]
(This post was last modified: 20-03-2018, 10:45 PM by ЈорданПетровски.)
20-03-2018, 10:44 PM
Reply