Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗНАМЕТО НА АЛБАНЦИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА Е ФАШИСТИЧКИ СИМБОЛ-АНТИФАШИСТИ КАДЕ СТЕ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Официјалното знаме на Албанците во Македонија е знаме под кое се борела и окупирала дел од Македонија, Вафен дивизијата СС СКЕНДЕРБЕГ[Image: ss-skenderbeg-1.jpg]
АЛБАНСКИОТ ДВОГЛАВ ОРЕЛ БИЛ СИМБОЛ НА ПРИПАДНИЦИТЕ НА СС ДИВИЗИЈАТА СКЕНДЕРБЕГ И ТОА  ЦРН ДВОГЛАВ ОРЕЛ НА ЦРВЕНА ПОЗАДИНА!![Image: ss-skenderbeg-2-1.jpg]


Дали лагите и манипулациите за наводното учество на ВМРО при фашистичката окупација кои ги пишуваат титовите комунисти како Грчев, Трајаноски, Тричковски, Андов, и Милчин, се со цел да се сокрие фашистичкото минато на Албанците?! Односно, дали целта е да се сокрие молкот со кој е прифатено барањето на Албанците од Македонија за извинување за некаков си геноцид кој наводно бил сторен од Македонците врз нив? Како и да се сокрие и оваа историска вистина од Македонците:


[Image: Blaze-Balisti.jpg]

изјава на Академик  Блаже Ристевски
(This post was last modified: 20-09-2019, 08:45 PM by ЈорданПетровски.)
28-11-2017, 01:22 AM
Reply