Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ОБАМА ГУБИ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#1

Облог: Обама му испратил гајба пиво на канадскиот премиер


Американскиот претседател Барак Обама му испратил два пластични сандака со пиво на канадскиот премиер Стефан Харпер поради изгубен облог.

Обама и Харпер се обложиле на резултатот од олимпискиот турнир во хокеј на мраз меѓу американските и канадските репрезентации. Златото им припадна на Канаѓаните, а пивото на канадскиот премиер.

Двете “гајби“ пиво на канадскиот премиер му ги доставил американскиот амбасадор во Отава.

Обама не е единствен кого американските хокеари го чинеле изгубен облог.

Неговиот портпарол Роберт Гибс од истите причини бил принуден да одржи една прес конференција во Белата куќа облечен во дрес на канадската хокеј репрезентација, на што слатко се смеел неговиот канадски колега со кого се обложил.
21-03-2010, 12:01 AM
Reply