Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТРИ ГОДИНИ КОТЛЕ
Author Message
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#41

(10-03-2013, 01:05 AM)fetak Wrote:
(09-03-2013, 12:28 PM)Larsson Wrote:
(09-03-2013, 09:15 AM)fetak Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Larson ne e do sekiracija do vremeto e, da si go baram careto , da ne go arcam vremeto.
Taman se stokmiv u BG i kam Evropejskija sojuz ,via Hristo nesto ke soopste i dilema.
Od izlaganjata na kotle koi mu se epten za debata so nekoi Akademici mi nalicuva mnogu poveke na ideoloski taman.
No terenot pokazuva nesto drugo sirum Makedonija ,e tuka bi ni zatrebal Jordan i onie od Grupacijata ,i Komitetot.

p.s ona BDS ti e isto sto u RM DBK pojacana i splotena so BIA


BDS ti e isto samo pojacana i splotena so instalacii na bivso KGB segasno FSB...Love2 Icon_wink...
koga ce ima ruski interes za Makedonija,togas prvo sto ce se napravi ce bide "agresivna" partija na Bugari vo Makedonija,do togas samo ce ima fatazmorgani po forumi i kafani,za formiranje na nekoja demokratska partija na Bugari vo MKD,so potpisuvanje na ramkovniot dogovor kartite se podeleni,za zal ili za sreca neznam,Bugarija ne bese togas na masata i nema niedna karta vo racete...

Larson ,butanje vo Bugarija,Slovenija ,slucuvanja vo Hrvatska ,Grcija ,osobeno ispadi na Berisa i namera da se pocne so spojuvanje na site delovi kade se Albanci na Balkan vo edna drzava ,osvojuvanje na Crna Gora ,smena na papa Benedikt(nekoja opsana slika),stokmanost na Srbija so smena na Tadic ,i se ona kaj nas e tokmu od toa FSB.
Sm_upsetSm_upsetPishtoldzijaPishtoldzija

RazmisluvaRazmisluvaRazmisluva
Ne, ne obidi se uste ednas...
10-03-2013, 01:10 AM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#42

(10-03-2013, 01:10 AM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 01:05 AM)fetak Wrote:
(09-03-2013, 12:28 PM)Larsson Wrote:
(09-03-2013, 09:15 AM)fetak Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote: Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Larson ne e do sekiracija do vremeto e, da si go baram careto , da ne go arcam vremeto.
Taman se stokmiv u BG i kam Evropejskija sojuz ,via Hristo nesto ke soopste i dilema.
Od izlaganjata na kotle koi mu se epten za debata so nekoi Akademici mi nalicuva mnogu poveke na ideoloski taman.
No terenot pokazuva nesto drugo sirum Makedonija ,e tuka bi ni zatrebal Jordan i onie od Grupacijata ,i Komitetot.

p.s ona BDS ti e isto sto u RM DBK pojacana i splotena so BIA


BDS ti e isto samo pojacana i splotena so instalacii na bivso KGB segasno FSB...Love2 Icon_wink...
koga ce ima ruski interes za Makedonija,togas prvo sto ce se napravi ce bide "agresivna" partija na Bugari vo Makedonija,do togas samo ce ima fatazmorgani po forumi i kafani,za formiranje na nekoja demokratska partija na Bugari vo MKD,so potpisuvanje na ramkovniot dogovor kartite se podeleni,za zal ili za sreca neznam,Bugarija ne bese togas na masata i nema niedna karta vo racete...

Larson ,butanje vo Bugarija,Slovenija ,slucuvanja vo Hrvatska ,Grcija ,osobeno ispadi na Berisa i namera da se pocne so spojuvanje na site delovi kade se Albanci na Balkan vo edna drzava ,osvojuvanje na Crna Gora ,smena na papa Benedikt(nekoja opsana slika),stokmanost na Srbija so smena na Tadic ,i se ona kaj nas e tokmu od toa FSB.
Sm_upsetSm_upsetPishtoldzijaPishtoldzija

RazmisluvaRazmisluvaRazmisluva
Ne, ne obidi se uste ednas...

Baram pomos Da_ne_si_ludDa_ne_si_lud
10-03-2013, 01:56 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#43

Вложи Квиско фетак, додека Ларсон чека шо ќе му дошепне Јордан.
Шо мислиш фетак, кои се двајцата најголеми фраери на Балканот? Помош: и двете се европски држави, едната беше агресор за време Втората Светска Војна, другата држеше голема балканска земја (вам бугарашите најмила земја) под своја власт за време Студената Војна.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
(This post was last modified: 10-03-2013, 07:14 PM by МрачниотКоњаник.)
10-03-2013, 07:13 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#44

(08-03-2013, 02:18 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(07-03-2013, 10:12 AM)hristo Wrote: Извини Мрачен што не ти одговорив веднаш!. Овие денови имам голем ангажман околу собирање на приврзаници за формирање на партија на Блгари во Македонија. Е, колку се јавија. И со блгарски пашапорти и без пашапорти. Ке има да се формираат неколку блгарски партии. Сега сме на размисла дали, како другите етнички заедници, да формираме повеќе партии,( како Србите, Ромите, Турците и др.) па да се “ залепиме“ и со коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на СДСМ, па која и да победи коалиција, да имаме наши претставници во власта или да тераме попринципиелно, па да формираме единствена партија на Блгари. Јас се придружив на поголемиот дел од идните членови кои се залагаа за единствена партија на Блгари во Македонија. Доста беа поделбите во Македонија. Барем, ние Блгарите да дадеме допринис кон единството во Македонија. Моментално се дискутира за името на партијата. Има повеќе предлози, па би те замолил тебе Мрачен, како и другите форумџии ако сакаат да дадат некој предлог за име. Тоа име треба да го одразува вековниот идеал на историското ВМРО, во кое ние Блгарите се колнеме. Се надеваме дека за предвремените парламентарни избори ке бидеме спремни за учество во изборната трка. Така, Мрачен ние ке станеме вистински Александрови чеда . Ама на Тодор Александров, не на Александар Велики! Да нема забуна. Лично сметам дека ке допринесеме во стабилизација на Македонија и нејзиниот пат кон евро-атланските интеграции.23Абре Христо зошто ја мачиш УДБа со лажни објави за формирање на партија на Блгарите. Бездер се, како тоа може да им се случи некој да формира партија на Блгари кога бугарофилите* во Македонија се луѓе на УДБа.

пс. *да нема недоразбирање, зборам за оние Бугарофили кои се во врвот на Македонската политика и јавен живот.

Јордан, и ние пронајдовме лек за УДБ-ашите. Досега 2 човека со ова идеја не се сретнати.Не седнале на ист астал. Најдовме поинтересни а побезопасни начини да го споделуваме ставовите. Кога ке се собереме јавно - ке биде завршена работа. Е, ваков начин е поспор ама побезбеден. Разлика помеѓу српските ( удбашките) “ бугарофили“ и вистинските македонски Блгари, е што македонските Блгари ке работат за добро на Македонија. За нејзината демократизација и влез во ЕУ и НАТО. А, за најпосакуван коалиционен партнер ние би ја сакале партијата која ке ја организира Групацијата... Се за Македонија.
А за УДБ-а! Па, нека поработи малку. Да не мисли дека ја завршила работата.Па, ке видиме кој ке излезе крајниот победник? Дали вистински независна Македонија или Вардарска Бановина.
10-03-2013, 08:53 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#45

(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Ех, Ларсон, УДБ-а ,навистина, оставила големи лузни во свеста на македонскиот граѓанин. Да се надеваме дека ние тоа ке го поправиме.Pishtoldzija

10-03-2013, 08:58 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#46

(10-03-2013, 07:13 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Вложи Квиско фетак, додека Ларсон чека шо ќе му дошепне Јордан.
Шо мислиш фетак, кои се двајцата најголеми фраери на Балканот? Помош: и двете се европски држави, едната беше агресор за време Втората Светска Војна, другата држеше голема балканска земја (вам бугарашите најмила земја) под своја власт за време Студената Војна.

Hehehe....Larsson ne ceka nikoj nisto da mu dosepne...

Dvata najgolemi igraci vo Evropa se Anglija(USA koja e neformalna kolonija na Anglija) i Germanija,site igri vo poslednite 500 god. se vodat pomedju niv,Rusija e samo kolateranlna steta i i dopustaat da misli deka e nekoj faktor...realno osven nuklearnoto naorozuvanje koe go dobi kako Angliska nagrada za ucestvoto vo 2 svetska vojna protiv Germanija,nema nikakva druga moc...

Zatoa vnimavajte sto "London javlja"...
10-03-2013, 09:36 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#47

(10-03-2013, 08:58 PM)hristo Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Ех, Ларсон, УДБ-а ,навистина, оставила големи лузни во свеста на македонскиот граѓанин. Да се надеваме дека ние тоа ке го поправиме.Pishtoldzija

Eh Hristo a sto mislis zasto site koi podesuvaat za BG pasosi pisuvaat izjavi ,mislis deka toa ne e arhivirano od BDS...
10-03-2013, 09:40 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#48

(10-03-2013, 09:40 PM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 08:58 PM)hristo Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Ех, Ларсон, УДБ-а ,навистина, оставила големи лузни во свеста на македонскиот граѓанин. Да се надеваме дека ние тоа ке го поправиме.Pishtoldzija

Eh Hristo a sto mislis zasto site koi podesuvaat za BG pasosi pisuvaat izjavi ,mislis deka toa ne e arhivirano od BDS...

Веројатно е така. Но, ние партијата на Блгари ке ја правиме во Македонија, а не во Блгариа! Потоа, сакаме таа партија да биде автентична.-без влијание во нејзината работа. Ние би дозволиле вмешување во македонските работи, само во случај на распаѓање на Македонија. Не дај Боже до тоа да дојде.

10-03-2013, 10:02 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#49

(10-03-2013, 10:02 PM)hristo Wrote:
(10-03-2013, 09:40 PM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 08:58 PM)hristo Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote:
(08-03-2013, 04:14 PM)fetak Wrote: Hristo za mene najvazno kako ke se pocituvaat paravilita na partijata.
Kako bi go izregulirale odbramben mehanizam od naezda na "Bugari" od sluzbite Srpski.Nalik na DpmnevciUcki od 1998,i najplasticen primer e onoj sto sega mu se slucuva na Trtdpmne od 2006.

Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Ех, Ларсон, УДБ-а ,навистина, оставила големи лузни во свеста на македонскиот граѓанин. Да се надеваме дека ние тоа ке го поправиме.Pishtoldzija

Eh Hristo a sto mislis zasto site koi podesuvaat za BG pasosi pisuvaat izjavi ,mislis deka toa ne e arhivirano od BDS...

Веројатно е така. Но, ние партијата на Блгари ке ја правиме во Македонија, а не во Блгариа! Потоа, сакаме таа партија да биде автентична.-без влијание во нејзината работа. Ние би дозволиле вмешување во македонските работи, само во случај на распаѓање на Македонија. Не дај Боже до тоа да дојде.


Ili si naiven ili si "istreniran" , uste da gi definiras i koi se Bugarite vo MKD i se ce bide na mesto...
10-03-2013, 10:17 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#50

(10-03-2013, 10:17 PM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 10:02 PM)hristo Wrote:
(10-03-2013, 09:40 PM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 08:58 PM)hristo Wrote:
(08-03-2013, 11:49 PM)Larsson Wrote: Ne se sekiraj site kandidati i clenovi ce bidat provereni i odobreni od BDS...Love2 Icon_wink

Ех, Ларсон, УДБ-а ,навистина, оставила големи лузни во свеста на македонскиот граѓанин. Да се надеваме дека ние тоа ке го поправиме.Pishtoldzija

Eh Hristo a sto mislis zasto site koi podesuvaat za BG pasosi pisuvaat izjavi ,mislis deka toa ne e arhivirano od BDS...

Веројатно е така. Но, ние партијата на Блгари ке ја правиме во Македонија, а не во Блгариа! Потоа, сакаме таа партија да биде автентична.-без влијание во нејзината работа. Ние би дозволиле вмешување во македонските работи, само во случај на распаѓање на Македонија. Не дај Боже до тоа да дојде.


Ili si naiven ili si "istreniran" , uste da gi definiras i koi se Bugarite vo MKD i se ce bide na mesto...

Наместо директен одговор, ке ти поставам едно прашање. Дали мислиш дека Јордан, топ-тан со Групацијата... е наивен или “ истрениран“? Зошто не дозволиш право да и во Македонија има , се уште, нормални и добронамерни, самомислечки граѓани, кои сакаат нешто добро да направат за Македонија?
А, за тоа кои се и колку се Блгари во Македонија, може да се дебатира само во услови на вистинска демократизација и ослободување од удбашките притисоци.

11-03-2013, 02:15 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#51

(11-03-2013, 02:15 PM)hristo Wrote:
(10-03-2013, 10:17 PM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 10:02 PM)hristo Wrote:
(10-03-2013, 09:40 PM)Larsson Wrote:
(10-03-2013, 08:58 PM)hristo Wrote: Ех, Ларсон, УДБ-а ,навистина, оставила големи лузни во свеста на македонскиот граѓанин. Да се надеваме дека ние тоа ке го поправиме.Pishtoldzija

Eh Hristo a sto mislis zasto site koi podesuvaat za BG pasosi pisuvaat izjavi ,mislis deka toa ne e arhivirano od BDS...

Веројатно е така. Но, ние партијата на Блгари ке ја правиме во Македонија, а не во Блгариа! Потоа, сакаме таа партија да биде автентична.-без влијание во нејзината работа. Ние би дозволиле вмешување во македонските работи, само во случај на распаѓање на Македонија. Не дај Боже до тоа да дојде.


Ili si naiven ili si "istreniran" , uste da gi definiras i koi se Bugarite vo MKD i se ce bide na mesto...

Наместо директен одговор, ке ти поставам едно прашање. Дали мислиш дека Јордан, топ-тан со Групацијата... е наивен или “ истрениран“? Зошто не дозволиш право да и во Македонија има , се уште, нормални и добронамерни, самомислечки граѓани, кои сакаат нешто добро да направат за Македонија?
А, за тоа кои се и колку се Блгари во Македонија, може да се дебатира само во услови на вистинска демократизација и ослободување од удбашките притисоци.Kako sto znam Jordan ne e vklucen vo procesot na formiranje na partijata i nesaka da ucestvuva vo nea:

(11-03-2013, 02:15 PM)hristo Wrote: Мрачен, една информација. Џабе со сила го правиш Јордана -Блгарин. Го консултирав и него дали сака да стане и тој член во, досега, првата партија на Блгари во Македонија.А, се решив на твоето инсистирање дека е Блгарин. Ајде, можеби ти во неговите постови си прочитал нешто што јас сум пропуштил. И, што да ти кажам! Ке ме утепаше. Тука се прави културен и одмерен човек, а кога почна да ми вика и пцуе. Абе, страшно беше. Еден момент се уплашив дека ке ме тргне и од форумот. Ама, културно, како што само ние Блгарите може да бидеме, му се извинив и така малку го оладив.

Jas go podrzuvam pravoto da ima vo Makedonija (нормални и добронамерни, самомислечки граѓани, кои сакаат нешто добро да направат за Македонија) no isto taka mislam deka edinstvena opcija za uspeh e gradjanska opcija i liberalna gradjanska partija bez nikakov nacionalen predznak,formiranjeto na "nacionalni" partii samo go zasiluva custvoto kaj ludjeto koi se custvuvaat Makedonci(a takvite mora da priznaes se najmnogu brojni vo MKD) deka "nesto" gi zagrozuva i nemozat da bidat "svoi na svoeto".
Tesko odi objasnuvanjeto deka formiranje na bilo koja partija so nacionalen predznak e za dobroto na MKD(ne zaboravi deka "svaka ptica leti svome jatu"),bidejci site nacionalnosti osven Romite imaat svoi nacionalni drzavi.

Za debatiranjeto koi se i kolku se sekogas se naveduva deka e Udba kriva za toa,izvini ama ako imase do sega dovolen broj na Bugari vo MKD ,100pati ce bese formirana partija,da ne se lazeme imase mnogu obidi ama nemase ludje,za vlijanieto na UDBA da imase masa ludje mnogu lesno ce bea zastiteni od BDS,a nemase BDS da se zanimava so poedinecni slucai i nivno mediumsko pokrivanje(podobro nesto otkolku nisto).
Zatoa i sega BG dava pasosi i "sakom i kapom" samo da moze pokasno da sprovede scenario...
11-03-2013, 03:04 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#52

(10-03-2013, 07:13 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Вложи Квиско фетак, додека Ларсон чека шо ќе му дошепне Јордан.
Шо мислиш фетак, кои се двајцата најголеми фраери на Балканот? Помош: и двете се европски држави, едната беше агресор за време Втората Светска Војна, другата држеше голема балканска земја (вам бугарашите најмила земја) под своја власт за време Студената Војна.

Mracen sto se slucuva. Zosto se USA companija vo RM-Bunargik se prodava?
Vrz koi parametri e donesena takva odluka , do politikata e ,do ekonimija e?
A otovori fabrika vo Srbija?
11-03-2013, 09:22 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#53

(11-03-2013, 09:22 PM)fetak Wrote: Mracen sto se slucuva. Zosto se USA companija vo RM-Bunargik se prodava?
Vrz koi parametri e donesena takva odluka , do politikata e ,do ekonimija e?
A otovori fabrika vo Srbija?
Што тоа се продава американска компанија во Бунарџик? А за тоа колку Америка е засегната со инвестиции во Србија, Железара Смедерево американските инвеститори им ја продадоа назад на српската влада за симболична цена од 1 долар.
За двете земји кои владеат со Европа, Русија е она што Германија би сакала да биде...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
12-03-2013, 07:12 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#54

(12-03-2013, 07:12 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(11-03-2013, 09:22 PM)fetak Wrote: Mracen sto se slucuva. Zosto se USA companija vo RM-Bunargik se prodava?
Vrz koi parametri e donesena takva odluka , do politikata e ,do ekonimija e?
A otovori fabrika vo Srbija?
Што тоа се продава американска компанија во Бунарџик? А за тоа колку Америка е засегната со инвестиции во Србија, Железара Смедерево американските инвеститори им ја продадоа назад на српската влада за симболична цена од 1 долар.
За двете земји кои владеат со Европа, Русија е она што Германија би сакала да биде...

Па така, бе Мрачен? Отвори душа, што си се стегнал. Само фрчиш околу, дадеш краток коментар,каснеш малку по петиците на Јордан па бегаш! Човек не може да оцени кој правец држиш. Освен оној апологетскиотSmajlito А, тој првец тешко сам да си го одбрал. Мора да го браниш патот кој го избрал твојот газда. А, Латас се уште не проценил дека дошло време јавно да се обнароди. Не си ти Христо Блгаринот сам да го трасира и изодува својот политички и животен патIconwaveea9

12-03-2013, 09:51 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#55

Христо ти сам не трасираш пат кога ќе излезеш на прошетка а камо ли патишта за некои твои повисоки цели, кого тоа лажеш.
Да го избираше некој друг мојот пат, сега не би бил тука и не би се допишувал со вас.
Како што опишав порано, интересни сте како за сеир, на што личат и како изгледаат бугарашите и до кое дно можат да допрат. И изгледа нема дно кое не можете да го пробиете. Сега сте во отпорашкиот филм, што е доста интересно менување курс за 180 степени, имајќи во предвид кој го води отпораштвото- југословените и напуштените агенти на Милошевиќ. Вас џигер ве пече од Грујо, којзнае зашто, ама ако ви е толку мака од него, треба Грујо да остане што подолго.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
13-03-2013, 06:29 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#56

(13-03-2013, 06:29 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Христо ти сам не трасираш пат кога ќе излезеш на прошетка а камо ли патишта за некои твои повисоки цели, кого тоа лажеш.
Да го избираше некој друг мојот пат, сега не би бил тука и не би се допишувал со вас.
Како што опишав порано, интересни сте како за сеир, на што личат и како изгледаат бугарашите и до кое дно можат да допрат. И изгледа нема дно кое не можете да го пробиете. Сега сте во отпорашкиот филм, што е доста интересно менување курс за 180 степени, имајќи во предвид кој го води отпораштвото- југословените и напуштените агенти на Милошевиќ. Вас џигер ве пече од Грујо, којзнае зашто, ама ако ви е толку мака од него, треба Грујо да остане што подолго.

Море, батали сеир. Знаеш колку луѓе не следат, и какво информативно влијание имаме. Потоа, ги стимулираме и мотивирам на слободни и еретични ставови(еретични за службитеSmajlito). Тука е маката и затоа дремеш на КОТЛЕ и се обидуваш да не оцрниш пред учесниците на форумот. А, Грујо, ако го сака народот никој не му може ништо. Народ крева, народ спушта. Тоа не беше така се до 1789 година во Франција. Тоа не му беше јасно и на францускиот крал Луј 16. Кога му стана јасно, главата му веќе висеше на колMusic4

13-03-2013, 11:13 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#57

Кажав јас зошто “дремам“ на Котле, да гледам бугарашки циркус како се прпелкате во кал од еден брег до друг. Освен потсмев, не стимулирате ништо друго, така да не се секирај за “еретичните“ ставови.
Нели, конечно откри кој го бира Грујо. А вам тука џигерот ви гори од него.
Едно прашање до тебе: во кој филм ќе се уфуркате откако ќе ви помине отпорашкиот филм? Чисто онака да знам што има на репертоар...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
15-03-2013, 05:46 PM
Reply