Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЕСАД РАХИЌ ФОРМИРА ПАРТИЈА! ЗА ЧИИ ПОТРЕБИ? ДАЛИ НА ГРУЈО ИЛИ СОСОРОИДИТЕ??
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#21

(10-02-2013, 02:02 AM)ЈорданПетровски Wrote: Или добил подобра понуда од СДСМ или пак научил нешто од времето кога беше председател на комисијата за надзор на ДБК. Односно сега можел и практично да го осознае онаа за што се зборува. Само УДБа-СДБ можат да формираат партија.

Еско бил претседател на комисија за надзор на... ?!
Не мора на Еско (или на било кое макар позвучно име од СДСМ) да му биде кажувано да формира партија. Тоа е прост маркетиншки потег, се гледа дека има многу незадоволни во СДСМ, има муштерии кои се спремни да купат од конкуренција и оп еве го Еско со понуда. Чиста пазарна логика.
Се шушка дека и Бучко веќе извесно време кружи околу мршата на СДСМ за да збере некоја мрвинка пардон работи на формирање партија која би привлекла незадоволно членство од Бранковистите.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
12-02-2013, 06:13 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#22

(12-02-2013, 06:13 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(10-02-2013, 02:02 AM)ЈорданПетровски Wrote: Или добил подобра понуда од СДСМ или пак научил нешто од времето кога беше председател на комисијата за надзор на ДБК. Односно сега можел и практично да го осознае онаа за што се зборува. Само УДБа-СДБ можат да формираат партија.

Еско бил претседател на комисија за надзор на... ?!
Не мора на Еско (или на било кое макар позвучно име од СДСМ) да му биде кажувано да формира партија. Тоа е прост маркетиншки потег, се гледа дека има многу незадоволни во СДСМ, има муштерии кои се спремни да купат од конкуренција и оп еве го Еско со понуда. Чиста пазарна логика.
Се шушка дека и Бучко веќе извесно време кружи околу мршата на СДСМ за да збере некоја мрвинка пардон работи на формирање партија која би привлекла незадоволно членство од Бранковистите.

“ кружи околу мршата на СДСМ“
Не занам зошто Icon_razz, ама ова ми се допаднаBravo13-02-2013, 01:46 PM
Reply