Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЛАТАС СИ ОДИ ОД СИТЕЛ!!!???
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,132
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


[Image: latas-604x272.jpg]

Се слушаат муабети дека Ѕинго бил во лоша здравствена состојба, па бизнисите ги превзел оваа недела син му. Веке првите чекори на синот биле да почне да обезбедува отстапница. Имено преку Наташа Савова и Ивона Талевска се обидувал да постигне договор со СДСМ. Неговата понуда кон СДСМ била Латас да си оди од СИТЕЛ а СДСМ ако дојде на власт, да не го чепка, туку гревовите, дружбата со Груевски, да му бидат припишани на Ѕинго.
(This post was last modified: 12-07-2012, 11:25 PM by ЈорданПетровски.)
12-07-2012, 11:21 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,132
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Јас на синот на Ѕинго би му препорачал да не брза со договор со СДСМ. Сега има кого да даде, Латас, ама кога ке дојде до сознание дека СДСМ нема теоретска шанса да дојде на власт кого ке дава тогаш. Единствено умно решение е да се отргне од Грујо ама да не влегува во прегратката на Бранко. Поарно нека јаде сега малку пелин, нека застане во одбрана на вистината, одошто да проведе поголем дел од остатокот од животот во Идризово заедно со Грујо, Бранко, Љупчо .......
(This post was last modified: 13-07-2012, 01:25 AM by ЈорданПетровски.)
13-07-2012, 01:23 AM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#3

Е еве го еден од најповикуваните “експерти “ на тв С(рб)ител

Македонија и процеси иитеграције на Балкану

Уместо уласка у интегративне балканске процесе са Албаннјом н протекторатом Косовом стварајући неки албанско- балкански шенген, држава Македонија треба да развије интегративне процесе са државом Србијом. Само у сарадњи са Србијом Македонија може иривредно да наиредује, очува своју државност и националну сигурност.
Пише: Др. Тони Науновски
Тони Науновски рођен је 2972 годинеу Скопљу. Дижомирао је 2995 и магистрирао 1997 год. на институту за фтозофију на филозофском факултету при униеерзитету „Кирило и Методије “у Скопљу.
Уместо уласка у овакве „интеграције", држава Македонија треба обнови и развије интегративне процесе са државом Србијом.
Др. Тони Науновски
http://www.srpskapolitika.com/Tekstovi/A...2/005.html

Нема ников сомнеж дека Кратовскиот крмак Ѕинго “ сас овиа десет прсте “ е предводник на Спрската пета колона во Македонија . С(рб)ител е само дел од Српската пропагандната машинерија .Ѕинго веќе и некрие дека цело време бил Српски шпиун во Македонија . И нема нелогичности зошто Груевски како водач на Грчките колонисти во Македонија никогаш не го чепна за ништо Ѕинго и Латас и покрај многубројните криминални афери . А Латас замисли само за 15 минути вади уверение од МВР дека не бил српски шпиун .
Со тоа спрегата Србија – Грција е дефинитивно докажана .
И нема тука ништо чудно се е логично .
Грчките колонисти (нашите мили гости ) за да си ги вратат имотите мора да им ветат на Грците дека ќе ја растурат Макеоднија и тоа на чело со Груевски го прават 24/7
А Србија својата утеха за губењето на териториите на Косово ќе јабара во освојување на територии од Македонија .
Станува збор за сосема природна АнтиМакедонска коалиција .
(This post was last modified: 12-09-2012, 02:17 PM by Flok.)
12-09-2012, 02:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,132
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(12-07-2012, 11:21 PM)ЈорданПетровски Wrote: [Image: latas-604x272.jpg]

Се слушаат муабети дека Ѕинго бил во лоша здравствена состојба, па бизнисите ги превзел оваа недела син му. Веке првите чекори на синот биле да почне да обезбедува отстапница. Имено преку Наташа Савова и Ивона Талевска се обидувал да постигне договор со СДСМ. Неговата понуда кон СДСМ била Латас да си оди од СИТЕЛ а СДСМ ако дојде на власт, да не го чепка, туку гревовите, дружбата со Груевски, да му бидат припишани на Ѕинго.Quote:Ивона Талевска главен и одговорен уредник на СителДраган Павловиќ-Латас, долгогодишниот главен и одговорен уредник во националната телавизија Сител, денеска си поднeсе оставка од функцијата, ни потврди во телефонски разговор.

Повлекувањето од раководната позиција на информативната редакција во Сител е неговиот ангажман како професор на Еворскиот Универзитет на Бојо Андрески.

Павловиќ на приватниот универзитет ќе предава предмети на Катедрата за односи со јавноста и неговиот ангажман таму беше најавeн пред неколку месеци. На негово место, како главен уредник на телевизија Сител доаѓа, Ивона Талеска, актуелен главен и одговорен уредник на весникот Вечер.

26-09-2012, 12:56 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,132
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(26-09-2012, 12:56 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(12-07-2012, 11:21 PM)ЈорданПетровски Wrote: [Image: latas-604x272.jpg]

Се слушаат муабети дека Ѕинго бил во лоша здравствена состојба, па бизнисите ги превзел оваа недела син му. Веке првите чекори на синот биле да почне да обезбедува отстапница. Имено преку Наташа Савова и Ивона Талевска се обидувал да постигне договор со СДСМ. Неговата понуда кон СДСМ била Латас да си оди од СИТЕЛ а СДСМ ако дојде на власт, да не го чепка, туку гревовите, дружбата со Груевски, да му бидат припишани на Ѕинго.Quote:Ивона Талевска главен и одговорен уредник на СителДраган Павловиќ-Латас, долгогодишниот главен и одговорен уредник во националната телавизија Сител, денеска си поднeсе оставка од функцијата, ни потврди во телефонски разговор.

Повлекувањето од раководната позиција на информативната редакција во Сител е неговиот ангажман како професор на Еворскиот Универзитет на Бојо Андрески.

Павловиќ на приватниот универзитет ќе предава предмети на Катедрата за односи со јавноста и неговиот ангажман таму беше најавeн пред неколку месеци. На негово место, како главен уредник на телевизија Сител доаѓа, Ивона Талеска, актуелен главен и одговорен уредник на весникот Вечер.
Quote:Латас: Во Сител останувам додека не станам Претседател на СДСМ


Латас демантира дека се повлекува од Сител

„Во Сител сум тоа што сум сега, се додека не станам претседател на СДСМ или се пензионирам“. Ова е одговорот кој Латас му го дал на порталот Плусинфо по објавената информација дека главниот и одговорен уредник на Сител се повлекува од функцијата.
Плусинфо објави дека Латас, наместо од челната позиција на весникот Вечер, се повлекува од уредничкото место во Сител, а потоа ја демантираше информацијата.
Плусинфо се извини за ненамерната грешка.

26-09-2012, 10:15 PM
Reply